I etap prac PV Jeziórko zakończony

20 października 2023
I etap prac PV Jeziórko zakończony

PGE zakończyła  budowę I etapu jednej z największych w Polsce farm fotowoltaicznych – PV Jeziórko. Na działkach o powierzchni około 50 ha powstała instalacja o mocy ponad 50 MW. Na koniec pierwszego kwartału 2024 roku farma osiągnie moc 100 MW, a docelowo zostanie rozbudowana do ok. 220 MW.

Farma fotowoltaiczna o mocy 50 MW powstała w Gminie Grębów ok. 10 km od Tarnobrzega. Składa się z blisko 100 tys. nowoczesnych, monokrystalicznych modułów słonecznych o mocy ponad 500 W każdy. Parametry techniczne modułów pozwolą na uzyskanie wysokiej produktywności w warunkach pogodowych typowych dla stref klimatycznych występujących w Polsce.

W kolejnych latach PGE będzie kontynuowała proces budowy nowych farm fotowoltaicznych w całej Polsce. Już dziś spółka ma zabezpieczonych na cele inwestycyjne ok. 3000 ha gruntów, na których mogą powstać farmy słoneczne o mocy ponad 2 GW. Wszystkie realizowane i planowane inwestycje wpisują się w cele strategiczne przyjęte przez Zarząd Grupy PGE, które zakładają, że do 2030 roku spółka będzie posiadała 3 GW w instalacjach słonecznych.

Źródło: PGEO