Intersolar Europe 2022: 80% miejsc już zarezerwowano

23 grudnia 2021
Intersolar Europe 2022: 80% miejsc już zarezerwowano

Dnia 16 grudnia 2021 roku organizatorzy Targów Intersolar Europe 2022 ogłosili w komunikacie prasowym, że 80% miejsc wystawowych zostało już zarezerwowane.

Po restarcie wiodących światowych targów dla branży solarnej, które odbyły się w formacie kompaktowym w październiku 2021 roku, kolejne regularne wydarzenie odbędzie się w dniach 11–13 maja 2022 roku w Monachium. I to niejedyny powód, dla którego branża może być zadowolona. Nowa umowa koalicyjna w Niemczech zakłada średnioroczną instalację około 15 GW fotowoltaiki (PV) przez następne 9 lat, aby osiągnąć łącznie 200 GW zainstalowanej mocy fotowoltaicznej do 2030 roku. Według wstępnych szacunków Niemieckiego Stowarzyszenia Solarnego (BSW Solar), takie założenia stanowią solidny wkład energii słonecznej w osiągnięciu założonych celów klimatycznych. Międzynarodowa branża fotowoltaiczna spotka się w maju 2022 roku na targach Intersolar Europe. 80% powierzchni wystawienniczych jest już zarezerwowana.

Carsten Körnig, dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Słonecznego, mówi: – Porozumienie koalicyjne stwarza okazję do uwolnienia energii słonecznej w Niemczech. Do 2030 roku ma zostać nowo zainstalowanych około 140 GW fotowoltaiki, a wszystkie odpowiednie powierzchnie dachowe mają być wykorzystane dla energii słonecznej. Jest to cel oficjalnie zadeklarowany przez rząd. W celu osiągnięcia niezbędnego trzykrotnego lub czterokrotnego rocznego zapotrzebowania na energię fotowoltaiczną, nowy rząd planuje usunąć wszystkie przeszkody i trudności dla dalszej ekspansji w najbliższej przyszłości. BSW Solar i jego członkowie będą ich w tym aktywnie wspierać. Naprzód!

Energia słoneczna ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia celów klimatycznych w całej Europie. Według prognoz z EU Market Outlook 2020–2024 dla energii słonecznej SolarPower Europe, pięć największych krajów pod względem rozwoju energii słonecznej w Europie to: Niemcy, Hiszpania, Holandia, Francja i Polska. Większość odwiedzających targi The Smarter E Europe Restart 2021 również pochodziła z tych krajów (wśród najczęściej odwiedzających z 10 krajów). Łącznie w wydarzeniu w Monachium wzięło udział około 26 tys. gości z 93 krajów.

Walburga Hemetsberger, dyrektor generalny SolarPower Europe, mówi: – Intersolar Europe 2022 nadchodzi w idealnym czasie. Energia słoneczna w Europie kwitnie i przewiduje się, że do 2025 roku stanie się największą zainstalowaną mocą elektryczną w Europie.

Nowy świat energii potrzebuje innowacyjnych produktów, usług i modeli biznesowych, które zostaną docenione przez organizatorów Intersolar Europe. Od 1 grudnia 2021 roku do 28 lutego 2022 roku liderzy rynku, małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), start-upy i właściciele projektów zapraszani są do zgłaszania swoich pionierskich rozwiązań i projektów do najważniejszych nagród za innowacyjność w branży energetycznej: The Smarter E AWARD, Intersolar AWARD oraz ees AWARD. Flagowa nagroda branży fotowoltaicznej, Intersolar AWARD, wyróżnia firmy w kategorii „Fotowoltaika”, które wyznaczają przyszłe trendy w branży dzięki innowacjom w technologii ogniw, modułów fotowoltaicznych, falowników i konstrukcji montażowych. Zgłoszenia należy przesyłać na adres: www.thesmartere-award.com.

Gracze nowego świata energii, którzy chcą pojawić się w programie Konferencji Intersolar Europe w ramach czterech konferencji The Smarter E Europe (Intersolar Europe, ees Europe, Power2Drive Europe i EM-Power Europe), mogą zgłaszać prezentacje do 28 stycznia 2022 roku. Informacje dotyczące tematów Intersolar Europe Conference i warunków składania wniosków można znaleźć w Call for Abstracts Center.

Źródło: intersolar.de

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika