Kehua piątą firmą na świecie wśród dostawców falowników z funkcją magazynowania energii

15 listopada 2022
Kehua piątą firmą na świecie wśród dostawców falowników z funkcją magazynowania energii

Międzynarodowa instytucja badawcza IHS Markit (obecnie część S&P Global), będaca światowym autorytetem, przedstawiła 10 najlepszych dostawców falowników posiadających funkcję współpracy z magazynami energii (falowników hybrydowych) w 2021 r.

Kehua, ze swoją wielkością dostaw falowników hybrydowych, staje się piątym na świecie producentem tych urządzeń. Miejsce w rankingu jest świadectwem szybkiego wzrostu ekspansji firmy Kehua na rynku falowników oferujących możliwość współpracy z magazynami energii, co potwierdza wysoką pozycję w branży energii odnawialnej na świecie.

Pomimo niedoborów siły roboczej i problemów z ciągłością łańcucha dostaw zakłóconych na rynku globalnym przez COVID-19, Kehua nigdy nie pozwoliła, aby trudności i związane z pandemią wyzwania zatrzymały jej zaangażowanie w globalny zrównoważony rozwój. Firma posiada roczne zdolności produkcyjne urządzeń solarnych o mocy 40 GW w czterech bazach produkcyjnych zajmujących powierzchnię 200 000 m2, zatrudniając ponad 4000 pracowników. Dysponując odpowiednio dużymi mocami produkcyjnymi, firma kontynuuje realizację swoich zagranicznych projektów, które zapewniają jej ciągły wzrost przychodów, a jednocześnie znacząco przyczyniają się do ugruntowania i podnoszenia pozycji Kehua w rankingu.

Obecnie promuje się kolejny rozdział globalnej rewolucji energetycznej, z coraz powszechniejszym modelem biznesowym polegającym na zastosowaniu magazynów energii w systemach PV. Magazynowanie energii stanie się jednym z kluczowych czynników wpływających na globalną transformację energetyczną. W odpowiedzi na ten wzrostowy trend Kehua realizuje i rozwija swój strategiczny plan działania przywiązujący dużą wagę do rynku magazynowania energii. Dążąc do wykorzystania nadarzającej się możliwości ekspansji, firma będzie nadal śledzić globalną transformację energetyczną i w niej uczestniczyć.

W ostatnich latach firma Kehua nieustająco rozwija swój potencjał w dziedzinie magazynowania energii, dostarczając rozwiązania ESS (ang. Energy Storage System) dla wszystkich segmentów rynku, w tym ESS dla budynków mieszkalnych, ESS dla C&I (ang. Commercial and Industrial) oraz rozwiązań dla dużych elektrowni, budując swoją wysoką reputację na całym świecie.

Pierwszy w Chinach projekt „Czarnego Startu” jednostek gazowych 9E wspomaganych przez Kehua ESS

 

Projekt elektrowni o mocy 720 MWh w Gansu, Chiny

Wraz z szybkim wzrostem rynku magazynowania energii, Kehua równie szybko odpowiedziała na dynamicznie rosnące potrzeby mieszkalnictwa w zakresie magazynowania energii. Seria ESS iStoragE all-in-one przeznaczona dla budownictwa mieszkaniowego, zaprezentowana i wprowadzona przez Kehua na rynek w sierpniu tego roku, została zamówiona umowami na dostawę w liczbie ponad 20 000 zestawów o łącznej mocy 390 MWh w niecałe trzy miesiące po premierze.

„PV+ESS dla przyszłości” jest to koncepcja zaproponowana przez Kehua dla segmentu energii odnawialnej (fotowoltaika i systemy magazynowania energii), wyrażająca determinację firmy w zakresie wprowadzenia rozwiązań integrujących PV i ESS. Realizacja tej koncepcji stała się długoterminowo główną działalnością firmy, jednocześnie pomagając w ekologicznym i zrównoważonym rozwoju świata. To wyróżnienie jest wyrazem uznania dla dotychczasowej pracy Kehua. W przyszłości firma będzie nadal dostarczać bezpieczne i niezawodne rozwiązania w zakresie energii odnawialnej i wraz z globalnymi użytkownikami poświęcać się budowaniu świata bardziej ekologicznego.

O Kehua

Założona w 1988 r. firma Kehua jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, oferującym falowniki PV i systemy magazynowania energii dla sektora użyteczności publicznej, projektów biznesowych, przemysłu i mieszkalnictwa. Do tej pory w instalacjach fotowoltaicznych na całym świecie znajdują się urządzenia Kehua o mocy 21 GW i 2,6 GW mocy czynnej w instalacjach magazynowania energii. Dzięki 34-letniemu doświadczeniu w branży energii odnawialnej urządzenia Kehua pracują w ponad 100 krajach. Kehua znajduje się w aktualnym rankingu TOP 10 marek falowników fotowoltaicznych wykorzystywanych w projektach finansowanych kredytem terminowym (Bloomberg) oraz zajmuje piątą pozycję wśród światowych dostawców falowników z funkcją magazynowania energii (IHS Markit). Kehua będzie nadal tworzyć zieloną energię ograniczającą emisję CO2, angażując swój potencjał badawczo-rozwojowy R&D (ang. Research and Development) oraz swoje moce dla budowania bezpiecznego i ekologicznego świata.

artykuł sponsorowany