Najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020 z falownikami Fronius

3 grudnia 2020
Najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020 z falownikami Fronius

W dniu 26.11.2020 roku odbyła się V konferencja firmy Fronius. Tradycyjnie podczas wydarzenia został rozstrzygnięty konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020 z falownikami Fronius.

Tym razem konferencja odbyła się w formule on-line. Na platformie, z której konferencja była emitowana zarejestrowało się 237 osób, a 184 partnerów wzięło udział w 7-godzinnym spotkaniu, co stanowi frekwencję na poziomie aż 78%.

To cykliczne Wydarzenie stanowi okazję do zaprezentowania wielu interesujących wykładów poświęconych kwestiom technicznym, nowościom i wsparciu marketingowemu firmy Fronius oraz do przedstawienia ciekawych prezentacji zaproszonych gości specjalnych z Fronius International  i z zaprzyjaźnionych firm eksperckich.

Podczas Konferencji dużo uwagi poświęcono bezpieczeństwu pożarowemu instalacji PV w kontekście nowych przepisów oraz nowościom produktowym firmy Fronius.

Konkurs na najlepsze instalacje fotowoltaiczne 2020 z falownikami Fronius został rozstrzygnięty aż w 3 kategoriach: „Najlepsza instalacja domowa”, „Najlepsza instalacja przemysłowa” oraz „Najlepsza instalacja z zarządzaniem energią”.

Do konkursu nominowano 14 inwestycji, a 9 zostało wybranych przez uczestników w drodze głosowania w trakcie konferencji. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody o łącznej wartości ponad 30 tys. zł. W tym roku nagrodzono również najlepsze zdjęcie referencyjne 2020 z falownikiem Fronius.

Wyniki konkursu:

Najlepsza instalacja domowa 2020

Pierwsze miejsce: Eko-Solar Sp. z o.o.

Wielkość instalacji 40.0kWp. Ze względu na bardzo wysokie napięcia pojedynczego modułu (aż 75,6 Voc) instalacja wymagała wielu analiz, obliczeń oraz optymalizacji w celu uniknięcia zacienień, możliwości połączeń różnych kątów nachylenia połaci oraz połączeń w długie łańcuchy i użycia 3 falowników.  Właściciel zdecydował się na montaż dodatkowego licznika Fronius Smart Meter w celu prześledzenia zużycia obiektu oraz zoptymalizowania urządzeń domowych do produkcji z instalacji.

Drugie miejsce: Sun One Piotr Mikos

Trzecie miejsce: Eovia Piotr Beer

Najlepsza instalacja przemysłowa 2020

 

Pierwsze miejsce: Bison Energy Sp. z o.o.

Na dachu zainstalowano 1509 sztuk modułów fotowoltaicznych polskiego producenta firmy Selfa, które zostały umieszczone na systemie montażowym firmy Corab. Na potrzeby realizacji projektu dokonano opinii konstruktorskiej i w kooperacji z producentem określono wielkość balastu użytego na potrzeby właściwego dociążenia konstrukcji. Instalacja została wyposażona w: 16 szt. falowników Fronius ECO 25.0-3-S oraz 1 szt. falownika Fronius Symo 10.0-3-M

Drugie miejsce: SunSol Sp. z o.o.

Trzecie miejsce: Dom Serwis Małgorzata Bębenek

Najlepsza instalacja z zarządzaniem energią 2020

Pierwsze miejsce: SunOne Piotr Mikos

Inwestor to osoba niezwykle świadoma korzyści wynikających z wykorzystania odnawialnych źródeł energii.  Ze względu na duże zapotrzebowanie na energię elektryczną wynoszącą 34000 kWh w skali roku, wynikające m.in. z użytkowania centrali wentylacyjnej oraz technologii basenowej, nakreślił plan na pokrycie 100% potrzeb energetycznych przez energię wytworzoną z fotowoltaiki.

Drugie miejsce: Eovia Piotr Beer

Trzecie miejsce: Pro-Sun Sp. z o.o.

Najlepsze zdjęcie 2020: firma SunSol Sp. z o.o.

Firma Fronius serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom, prelegentom i przedstawicielom mediów branżowych za wsparcie i obecność na V Konferencji FSP.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika