Nowe funkcje ułatwiające projektowanie i konfigurację instalacji PV

25 listopada 2021
Nowe funkcje ułatwiające projektowanie i konfigurację instalacji PV

Od  sierpnia tego roku poprzez stronę internetową dostępne jest narzędzie służące do konfiguracji instalacji PV – Fronius Solar.creator. Już teraz  pojawiły się kolejne, nowe funkcje, które są przydatne dla instalatorów i projektantów systemów. Integracja rozwiązań do ładowania samochodów elektrycznych oraz systemów akumulacji energii podnoszą wartość tego narzędzia, które pozostaje bezpłatne.

– Pomysł na Fronius Solar.creator pochodzi bezpośrednio z Fronius i został stworzony, aby wspierać naszych klientów w planowaniu, projektowaniu oraz konfigurowaniu systemów instalacji PV – wyjaśnia Martin Hackl, Dyrektor jednostki biznesowej Solar Energy, Fronius International GmbH. Zalecamy korzystanie z dostępnych raportów przy rozmowach handlowych również z klientem końcowym. Generowane raporty pozwolą posługiwać się wizualizacjami przy tematach dotyczących rentowności, przepływów energii oraz przy doborze dodatkowych komponentów. Zdefiniowane wstępnie w narzędziu profile zużycia energii wspierają przy wyborze profilu konsumpcji energii i dostarczają szczegółowej oceny oczekiwanego zysku.

Więcej niż tylko narzędzie do planowania

Wiele funkcji Solar.creator oferuje coś więcej niż tylko samą możliwość planowanie instalacji PV. Bezpłatne narzędzie wspiera wszystkie etapy konfiguracji online, począwszy od wyboru lokalizacji po gotowy raport. Wydajne połączenie z różnymi bazami danych (bazy danych o modułach, baza danych o pogodzie, integracja z Google Maps) generuje najlepszy z możliwych wyników. Dzięki połączeniu z bazą danych pogodowych użytkownik otrzymuje dane o nasłonecznieniu dla wybranej lokalizacji –wyjaśnia Leonhard Peböck z  Działu Marketingu Produktu, Fronius International GmbH.

Aby zapewnić możliwość optymalnego i pełnozakresowego planowania instalacji, Solar.creator automatycznie dostarcza propozycje kolejnych rozwiązań, jak na przykład dobór odpowiedniego akumulatora, a w przyszłości także możliwości użycia rozwiązań do podgrzania wody lub inteligentnego rozwiązania do ładowania samochodów elektrycznych. Na koniec procesu wyniki projektu można przygotować w indywidualny i przejrzysty sposób. Taki rodzaj wizualizacji wspiera sprzedaż.

Narzędzie, które optymalnie wspiera projektantów, instalatorów i handlowców

Funkcjonalność  narzędzia opiera się na łatwym logowaniu użytkowników przez już posiadane konta na Solar.web. Ponadto dostęp umożliwia projektowanie dowolnej liczby instalacji w ramach jednego konta. Przejrzysta wizualizacja zapewnia dobrą czytelność projektów a intuicyjny charakter sprawia, że użytkownik prowadzony jest przez proces planowania krok po kroku. Bezpłatny Solar.creator jest elastyczny, przyjazny dla użytkownika i oferuje konfigurację i symulację instalacji PV w pełnym zakresie, w połączeniu z odbiornikami elektrycznymi, systemami ładowania akumulatorów, a wkrótce także ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych– podsumowuje Leonhard Peböck.

Link do Solar.creator: https://creator.fronius.com/

 

 

Link do Solar.creator: https://creator.fronius.com/