Współpraca Jolywood oraz IBC SOLAR

30 czerwca 2022
Współpraca Jolywood oraz IBC SOLAR

Jolywood, jeden z wiodących producentów modułów bifacial z ogniwami typu n i technologią TOPCon, współpracuje z wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie energii słonecznej, firmą IBC SOLAR. Obie firmy współpracują nad dwoma bifacjalnymi, wysokowydajnymi modułami Jolywood.

W wyniku współpracy IBC Solar rozszerza swoje portfolio o dwa dwustronne (bifacjalne) wydajne moduły o mocy 380 i 560 W. W Europie Jolywood Niwa JW-HD120N o mocy 380 W w czarnej kolorystyce można teraz zamówić za pośrednictwem IBC Solar. Moduły sprawdzą się zarówno w zastosowaniach mieszkaniowych, jak i komercyjnych C&I. Wysokowydajny JW-HD144N o mocy 560 W jest specjalnie zaprojektowany dla elektrowni wielkoskalowych. Wraz z ogniwami słonecznymi TOPCon typu n Jolywood dostarcza również materiał na warstwę spodnią. Firma IBC Solar od dawna używa podkładów Jolywood we własnych modułach.

Solidne, wysokowydajne moduły typu szkło-szkło firmy Jolywood charakteryzują się szczególnie wysoką wydajnością i niższą degradacją niż konwencjonalne ogniwa słoneczne typu p. Oferują również lepszy współczynnik temperaturowy i lepszy współczynnik bifacial. Tylna strona modułów może osiągnąć 80% wydajności strony przedniej. Aktywność modułów po obu stronach zapewnia zwiększoną wydajność energetyczną. Firma Jolywood Solar dostarczyła ponad 5 GW modułów i ogniw słonecznych typu n do ponad 50 krajów. Została dobrze przyjęta przez klientów na całym świecie.

Kładziemy duży nacisk na potrzeby naszych klientów. Cieszymy się, że w Jolywood znaleźliśmy partnera, z którym nadal jesteśmy w stanie zapewnić dostępność wysokiej jakości i trwałych modułów fotowoltaicznych w sektorze mieszkaniowym – wyjaśnia Stefan Horstmann, COO IBC Solar AG. Dzięki innowacyjnej koncepcji ogniw Jolywood jest producentem z potencjałem na przyszłość. Produkty o wysokiej wydajności stanowią doskonałe uzupełnienie naszego portfolio – dodaje.

Cieszymy się, że możemy współpracować z jednym z wiodących dostawców systemów fotowoltaiki i magazynowania energii w Europie. Wieloletnie doświadczenie, silny nacisk na jakość i zadowolenie klienta sprawiają, że IBC SOLAR jest idealnym partnerem, aby skutecznie pozycjonować naszą wiodącą technologię ogniw fotowoltaicznych i modułów fotowoltaicznych typu N na europejskich rynkach docelowych – mówi Alan Xie, zastępca dyrektora generalnego Jolywood.

Oczekuje się, że Jolywood Niwa JW-HD120N będzie dostępny dla klientów IBC Solar w Europie do końca września 2022 r. Klienci mogli składać zamówienia w przedsprzedaży od początku czerwca. Dzięki doskonałej wydajności w słabych warunkach oświetleniowych moduł zapewnia wysoką wydajność, nawet w warunkach słabego oświetlenia w pochmurne lub mgliste dni. Dzięki bardzo niskiej degradacji ogniw typu n wynoszącej zaledwie 0,40%, moduły są szczególnie trwałe.

Źródło: Jolywood, PV Europe

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika