Optivolt – ogniwo działające wydajnie w cieniu

21 maja 2022
Optivolt – ogniwo działające wydajnie w cieniu

W każdy moduł słoneczny Optivolt wbudowana jest rewolucyjna technologia tolerująca zacienienie. Pracując w cieniu, ogniwo Optivolt Pulse dostarcza do 25 razy więcej mocy w porównaniu z konwencjonalną fotowoltaiką. W przypadku modułów PV innych niż Optivolt pojedyncze zacienione ogniwo zmniejsza moc wyjściową o 60%.

Urzadzenie Glide to mózg zarządzania energią, z którym działają systemy energetyczne ThinMint – zestawy zawierające moduły oraz akumulatory różnej wielkości. Dla zapewnienia najwyższej wydajności zaprojektowano kontrolery Glide MPPT. Są to konstrukcje przeznaczone wyłącznie do obsługi modułów Optivolt i zintegrowanych z zestawem ThinMint akumulatorów.

 

Zasilanie maszyn i urządzeń elektrycznych w sposób ciągły, za pomocą odpornych na cień zestawów Optivolt jest głównym celem zespołu opracowującego nowatorskie urządzenia. W porównaniu z dzisiejszymi najlepszymi technologiami solarnymi, produkty Optivolt są do 25 razy wydajniejsze pracując w zacienionych i innych nieidealnych warunkach.
Optivolt przenosi energię słoneczną tam, gdzie nigdy wcześniej jej nie było, tworząc erę maszyn elektrycznych zasilanych w sposób ciągły. Umożliwia to całkowicie nowe zastosowania fotowoltaiki w takich dziedzinach jak infrastruktura 5G z własnym zasilaniem, rozwiązania energetyczne o znaczeniu strategicznym dla wojska oraz dla pojazdów zasilanych energią elektryczną które mogą działać bezpośrednio w świetle słońca.

Optivolt przedstawia się jako zróżnicowany, kochający zabawę, zgrany zespół inżynierów i liderów myśli w branży solarnej, o zróżnicowanym pochodzeniu i umiejętnościach. – Tworzymy zespół myślicieli, marzycieli i ryzykantów… rodzaj ludzi, którzy znają wartość zrównoważonego rozwoju i wywierają pozytywny wpływ na naszą planetę. Wiara w wolność, równość, współczucie, uważność, troska o siebie, rygor naukowy, kwestionowanie niemożliwego i uczynienie świata lepszym miejscem do życia to nasze priorytety – mówią o sobie. Zapraszają do współpracy początkujących, energicznych i lubiących pracować w wielu dyscyplinach młodych ludzi, którzy chcą zrewolucjonizować sposób zasilania urządzeń i maszyn elektrycznych!

Optivolt Labs Inc. z siedzibą w San Francisco od dłuższego czasu jest w czołówce firm opracowujących nowe technologie energetyki słonecznej. Tworzy system fotowoltaiczny, który pozyskuje energię bardziej efektywnie niż jakikolwiek dotychczasowe rozwiązanie. Jednocześnie jest znacznie bardziej elastyczny i lżejszy niż wszystko, co do tej pory pojawiło się na rynku.

Źródła: Optivolt Labs, Inc., AngelList.

Forbs USA o Optivolt Labs: „Brzmi to nieco nierealnie – przenośny system słoneczny wystarczająco wydajny, aby zasilać maszyny takie jak e-skutery, pojazdy elektryczne i drony przy użyciu tylko światła z otoczenia. Ale to właśnie Optivolt Labs twierdzi, że się rozwija. Firma została założona przez Rohita Kalyanpura, który otrzymał tytuł Thiel Fellow dzięki swojej początkowej pracy prowadzonej na Uniwersytecie Illinois. Szczegóły są skąpe, ale Kalyanpur mówi, że w jasnym świetle słonecznym ładowarka może naładować akumulator skutera tak szybko, jak podłącza go do gniazdka w ścianie.”

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika