Polski producent modułów PV rozbudował park maszynowy

8 lutego 2023
Polski producent modułów PV rozbudował park maszynowy

Grupa Unimot rozbudowała park maszynowy linii produkcyjnej polskich modułów fotowoltaicznych znajdującej się w fabryce PZL Sędziszów. Obecnie moc produkcyjna linii wynosi 45 MW. Grupa Unimot sprzedaje moduy pod marką AVIA Solar, ale kieruje swoją ofertę również do firm, które chcą wyprodukować moduły fotowoltaiczne pod własnymi markami.

Linia produkcyjna polskich modułów fotowoltaicznych Grupy Unimot została uruchomiona w lipcu 2021 r. w hali należącej do PZL Sędziszów w Sędziszowie Małopolskim. Początkowo jej moc wynosiła 15 MW/rocznie, jednak zainteresowanie europejskim produktem sprawiło, że Grupa zdecydowała się rozbudować linię i zwiększyć jej wydajność trzykrotnie.
Park maszynowy Grupy Unimot przewiduje możliwość produkcji modułówi fotowoltaicznych z użyciem ogniw nawet do wielkości M12. Moduły fotowoltaiczne AVIA Solar będą sprzedawane w najbardziej popularnych w swoich segmentach mocach, czyli od 350 Wp do ponad 450 Wp.
Moduły fotowoltaiczne, które produkowane są w fabryce PZL Sędziszów, opierają się na technologii krzemowej monokrystalicznej. Do ich produkcji wykorzystywane są najwyższej jakości surowce, pochodzące od znanych globalnych marek, co ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia wysokiej sprawności i trwałości. Na linii produkcyjnej przeprowadzane są testy i badania laboratoryjne, których wyniki są następnie weryfikowane i przypisywane indywidualnie do każdego modułu. Pozwala to na pełną kontrolę jakości na każdym etapie produkcji, a także w obsłudze posprzedażowej. Każdy moduł posiada również indywidualny kod QR, który daje możliwość śledzenia produktu w całym cyklu funkcjonowania na rynku, aż do recyklingu. W trosce o środowisko moduły przesyłane są do klientów w ekologicznych opakowaniach.
Poza modułami fotowoltaicznymi, Unimot oferuje swoim klientom również falowniki, rozdzielnice elektryczne, magazyny energii i akcesoria uzupełniające.
Grupa Unimot nie wyklucza dalszej rozbudowy linii produkcyjnej.

Źródło: UNIMOT