...

Projoy PLC – szybkie wyłączanie na poziomie modułu uzyskało certyfikat UL

27 czerwca 2022
Projoy PLC – szybkie wyłączanie na poziomie modułu uzyskało certyfikat UL

Niedawno urządzenie do szybkiego wyłączania modułu PLC Projoy Electric poddane zostało standardowemu testowi UL 1741 w Stanach Zjednoczonych i otrzymało certyfikat UL (ang. Underwriters Laboratories). Po tym, jak typ DC 24 V przeszedł w zeszłym roku certyfikację UL, kolejna funkcja szybkiego wyłączania na poziomie modułu typu power line communication (PLC) również otrzymała pozwolenie na wejście na rynek północnoamerykański.

Certyfikat UL1741 jest obecnie głównym standardem oceny urządzeń PV Rapid Shutdown System Equipment i PV Rapid Shutdown Systems. Aby poprawić niezawodność tych systemów bezpieczeństwa, UL1741 jest testowany w trudnych warunkach, w tym w awariach sprzętu, awariach oprogramowania i oceniany w ekstremalnych warunkach środowiskowych i elektrycznych.

Stany Zjednoczone zawsze wdrażały najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa elektrowni fotowoltaicznych. Zdanie standardowego testu UL w Stanach Zjednoczonych jest pełnym potwierdzeniem praw wynikających z certyfikatu dla produktów Projoy Electric do szybkiego wyłączania. Podaje się, że na świecie są tylko trzy firmy, których szybkie wyłączenie PLC posiada certyfikat UL, a jednym z nich jest szybkie wyłączenie serii Projoy PEFS firmy Projoy Electric.

Największą różnicę między szybkim wyłączaniem PLC (ang. Power Line Communication) a typem DC 24 V stanowi to, że główny korpus urządzenia do szybkiego wyłączania nie ma linii zasilającej. Kontrolując stan systemu poprzez komunikację nośnika zasilania PLC, może zmniejszyć marginalne napięcie komponentów do 80 V w obrębie 10 sekund poprzez przerwanie połączenia między komponentami.

Projoy Electric PLC i szybkie wyłączanie 24 VSzybkie wyłączanie PLC przesyła głównie sygnał nośny przez pierścień magnetyczny wewnątrz skrzynki sterowniczej wyposażonej w RSS (ang. Rapid Shutdown Systems). Linia transmisyjna przechodzi przez pierścień magnetyczny i przesyła prąd o częstotliwości zasilania do urządzenia szybkiego wyłączania, jednocześnie przesyłając sygnał nośny. Jeśli falownik generatora fotowoltaicznego jest zintegrowany z certyfikowanym przetwornikiem SUNSPEC, nie ma potrzeby instalowania skrzynki sterującej do szybkiego wyłączania.

Skrzynka sterownicza Projoy serii PEFS-PLC-CN, w zależności od liczby modułów zainstalowanych w elektrowni fotowoltaicznej, posiada dwie opcje modelowe. Gdy liczba modułów jest mniejsza niż 80, możesz wybrać PEFS-PLC-C80; gdy liczba modułów jest większa niż 80 i mniejsza niż 160, możesz wybrać PEFS-PLC-C160.

Skrzynka kontrolna szybkiego wyłączania Projoy Electric PLC

 

Jeżeli falownik nie jest zintegrowany z nadajnikiem sygnału z certyfikatem SUNSPEC, należy zainstalować skrzynkę kontrolną

Jeżeli falownik jest zintegrowany z nadajnikiem sygnału z certyfikatem SUNSPEC, nie ma potrzeby instalowania skrzynki sterowniczej

System szybkiego wyłączania Projoy Electric PLC obejmuje dwie kategorie urządzeń: dla jednego modułu PV (PFS-PL80P-11) i dla dwóch modułów PV (PFS-PL80P-21). Zgodnie z maksymalnym dopuszczalnym prądem wejściowym każdej kategorii, istnieją dwie wersje: 15 A i 20 A. Klienci mogą skonfigurować odpowiednie produkty do szybkiego wyłączania elektrowni fotowoltaicznych zgodnie z ich rzeczywistymi potrzebami.

Gdy napięcie obwodu otwartego modułów fotowoltaicznych jest niższe niż 40 V (lub łączna wartość znamionowa dwóch modułów fotowoltaicznych jest niższa niż 80 V), można wybrać urządzenie do szybkiego wyłączania typu PFS-PL80P-11. Urządzenie do szybkiego wyłączania można połączyć szeregowo z dwoma modułami fotowoltaicznymi, co jest tanie i bardziej ekonomiczne.

Projoy Electric PLC szybkie wyłączanie – sposób okablowania dla dwóch modułów

Jednocześnie skrzynka sterownicza może być podłączona maksymalnie do ośmiu szeregów. Gdy liczba komponentów jest większa niż 160, wiele skrzynek kontrolnych można zastosować połączenia równoległe. Można połączyć równolegle do 10 skrzynek kontrolnych.

Skrzynka kontrolna szybkiego wyłączania Projoy Electric PLC może łączyć się ze 160 komponentami

 

Projoy Electric PLC szybkie wyłączanie – wiele skrzynek kontrolnych łączy się równolegle

Szybkie wyłączanie Projoy PLC dysponuje czterema sposobami odcięcia, a w przypadku awarii można wybrać najszybszy sposób wyłączenia systemu fotowoltaicznego.

Projoy Electric szybkie wyłączanie PLC – cztery rodzaje wyłączania

 

Problem bezpieczeństwa elektrowni fotowoltaicznej jest nie do przecenienia. Różne produkty do szybkiego wyłączania dostępne na rynku różnią się od siebie, dlatego bardzo ważne jest, aby wybierać produkty o gwarantowanej jakości i wydajności.

artykuł sponsorowany