SMA językiem korzyści

11 grudnia 2023
SMA językiem korzyści

W BayWa r.e. Solar Systems stawiamy na sprawdzone produkty i rozwiązania! Czy wiesz, że SMA to światowy lider w branży fotowoltaicznej, a firma działa od ponad 40 lat? Obszerne doświadczenie oraz imponujące projekty PV sprawiają, że oferta SMA wyróżnia się na rynku sprawdzoną jakością i rzetelnością.

Ponad 40 lat doświadczenia

Historię SMA rozpoczęło trzech młodych badaczy z Uniwersytetu w Kassel, którzy wspólnie założyli firmę w 1981 roku. Jednak pierwszym profilem działalności nie była energia słoneczna, ale elektronika przemysłowa, szafy sterownicze i transformatory kolejowe. Z biegiem czasu wizja rozwoju SMA uległa zmianie. Pojawił się temat odnawialnych źródeł energii. Teraz głównym celem firmy jest oferowanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej.

Pierwsze inwertery fotowoltaiczne SMA uruchomione w seryjnej produkcji to PV-WR 1500 z 1991 roku. Potwierdzona upływem czasu wydajność sprawia, że instalatorzy są gotowi zaufać produktom sygnowanym logo tej marki.

W ofercie SMA znajdują się falowniki odpowiednie dla wszystkich modułów fotowoltaicznych dostępnych na rynku. Inwertery nadają się zarówno do małych instalacji domowych, a także do wielkoskalowych projektów komercyjnych.

Fabryka falowników w Polsce

SMA to bez wątpienia najbardziej polski falownik w porfolio sprzedażowym BayWa r.e. Solar Systems. Ten niemiecki pionier w branży PV, zdecydował się uruchomić część swojej produkcji w kraju nad Wisłą!

Fabryka SMA zlokalizowana jest pod Krakowem (w Modliczce) w bliskim sąsiedztwie z magazynami oraz biurem sprzedaży swojego autoryzowanego dystrybutora – BayWa r.e. Solar Systems. To tutaj następuje pierwszy etap produkcji, czyli produkcja elementów i podzespołów do falowników. Wyprodukowane w Polsce części dostarczane są do fabryki w Kassel w Niemczech, gdzie są następnie składane. Fabryka w Polsce zatrudnia ok. 800 pracowników, których pracę wspomagają nowoczesne sprzety oraz automatyzacja.

Kolejną istotną kwestią jest fakt, że SMA oferuje wsparcie serwisowe w języku polskim, co zdecydowanie ułatwia szybkie i skuteczne uzyskanie informacji.

Farma fotowoltaiczna – Zwartowo, 290 MWp

O jakości i niezawodności falowników SMA może świadczyć zastosowanie ich w największej instalacji fotowoltaicznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Na farmie PV w Zwartowie w 2022 roku zainstalowano aż 204 MWp mocy, a docelowo moc instalacji ma wzrosnąć do 290 Mwp. Instalacja zajmuje obszar 300 hektarów i ma dostarczyć prąd nawet do 153 000 gospodarstw domowych! Do montażu wykorzystano około 378 000 modułów PV i 32 falowniki centralne SMA MVPS-4600-S2-10. Sama długość przewodów elektrycznych wynosi ok. 1 500 km.

Niezwykłą ciekawostką jest również, że w trakcie odbywających się prac przy tym projekcie, odnalezione zostały 933 obiekty pochodzące z III wieku p.n.e., w tym młyn gorzelni i grobowiec.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą SMA w hurtowni BayWa r.e. Solar Systems.

O BayWa r.e.

Firma BayWa r.e., mająca swoje siedziby w ponad 30 krajach, jest globalnym, wiodącym deweloperem energii odnawialnej, dystrybutorem i dostawcą usług i rozwiązań branży energetycznej.

Na rynku polskim BayWa r.e. działa jako autoryzowany dystrybutor PV (hurtownia fotowoltaiczna) współpracujący z firmami instalatorskimi. W portfolio produktów znajdą Państwo wszystkie elementy potrzebne do zaprojektowania i wdrożenia fotowoltaiki od wiodących, globalnych producentów. Od modułów i falowników, poprzez magazyny energii, optymalizatory i akcesoria PV, aż po autorski system montażowy novotegra – to wszystko w wygodnym i ekspresowym webshopie 24/7! Tam znajdziecie Państwo również kompletną i rzetelną dokumentację produktową oraz bogatą ofertę szkoleniową.

sklep.baywa-re.pl