Bezpieczeństwo składowania magazynów energii

18 września 2023
Bezpieczeństwo składowania magazynów energii

Potencjalne niebezpieczeństwo, które wynika z niewłaściwego składowania baterii litowo-jonowych jest bardzo wysokie.

Magazynowanie baterii wymaga odpowiednich warunków, które zapewnią bezpieczeństwo pacowników, okolicznych mieszkańców, środowiska naturalnego, a także innych sprzętów znajdujących się na terenie magazynu.Z tego powodu istnieje szereg przepisów regulujących standardy i wymagania techniczne, które nakładają obowiązki zarówno na właścicieli obiektów, jak ich zarządzców i najemców.

Jednak z uwagi na dynamiczny rozwój rynku fotowoltaiki w Polsce, nierzadko można zauważyć nieuczciwe praktyki wynikającymi z zaniedbań tych obowiązków i standardów.

Jak zapobiegać zagrożeniom w składowaniu baterii?

W BayWa r.e. Solar Systems dokładamy wszelkich starań, by zapobiegać zagrożeniom związanym z magazynowaniem baterii litowo-jonowych.

Nasze magazyny fotowoltaiczne wyposażyliśmy w regały wysokiego składowania z indywidualnymi instalacjami tryskaczowo-regałowymi w trzech warstwach. Są one zaprojektowane i wykonane w standardzie FM Global. Tak zabezpieczony towar, jest pozytywnie opiniowany przez wszystkich ubezpieczycieli.

Zastosowanie tryskaczy szybkiej reakcji oraz dodatkowej blachy dymowej nad każdą warstwą instalacji tryskaczowej w regałach umożliwia natychmiastowe ugaszenie potencjalnego pożaru.

Miejsce składowania magazynów energii zabezpieczyliśmy dwoma podwójnymi regałami o łącznej pojemności 1080 miejsc paletowych.

Zobacz ofertę: sklep.baywa-re.pl

Jak wygląda magazynowanie towaru w BayWa r.e. Solar Systems? Serdecznie zapraszamy do obejrzenia video prosto z naszego magazynu w Modlniczce!

Więcej o BayWa r.e. Solar Systems

W ofercie BayWa r.e. Solar Systems znajdują się tylko wysokiej klasy, zaufane i certyfikowane komponenty instalacji fotowoltaicznych (bezpośrednio od producentów), platforma zakupowa B2B, szkolenia produktowe i handlowe dla instalatorów PV, a także własny system montażowy – novotegra i oparte na nim bezpłatne narzędzie do projektowania instalacji fotowoltaicznych Solar-Planit.

artykuł sponsorowany