Spadek cen modułów fotowoltaicznych ma wpływ na dynamikę przychodów Grodna

5 grudnia 2023
Spadek cen modułów fotowoltaicznych ma wpływ na dynamikę przychodów Grodna

Grodno podało wstępne dane finansowe za listopad br. Na dynamikę przychodów miał wpływ spadek hurtowych cen modułów fotowoltaicznych.

Zgodnie z najnowszymi szacunkami, w listopadzie skonsolidowane przychody Grodna wyniosły 105,3 mln zł, co oznacza spadek o 8,7% rdr. Narastająco po ośmiu miesiącach bieżącego roku obrotowego Grupa osiągnęła 810,6 mln zł przychodów, czyli o 2% mniej rdr.

– W listopadzie na dynamikę przychodów Grodna w dalszym ciągu wpływał bezprecedensowy i drastyczny spadek hurtowych cen modułów fotowoltaicznych. Natomiast poza segmentem OZE notowaliśmy dodatnie dynamiki sprzedaży i spodziewamy się kontynuacji tej tendencji, m. in. w związku z sygnałami poprawy sytuacji gospodarczej – skomentował Andrzej Jurczak, prezes Grodno S.A.

Zarząd korzystnie ocenia perspektywy dalszego rozwoju Spółki, zwracając uwagę na korzyści płynące z szerokiej dywersyfikacji dostarczanych rozwiązań.

Źródło: Grodno S.A

Spadek cen modułów fotowoltaicznych wydaje się osiągać swój koniec, jednak w dalszym ciągu ma wpływ na dynamiki przychodów Grodna. Właśnie w takich okolicznościach swoją siłę pokazuje strategicznie rozwijana dywersyfikacja działalności. Stabilizuje nasz rozwój i ułatwia wzrost w różnych okolicznościach rynkowych. Perspektywy dla branży elektrotechnicznej, w której działamy, oceniamy jak najbardziej korzystnie. W tym sytuacja na rynku fotowoltaiki w nadchodzących miesiącach powinna ulec stabilizacji – dodał Andrzej Jurczak.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika