System okładzin BIPV – zintegrowane z budynkiem fasady słoneczne Mitrex

11 marca 2022
System okładzin BIPV – zintegrowane z budynkiem fasady słoneczne Mitrex

Zastosowanie modułów fotowoltaicznych jako BIPV (fotowoltaika zintegrowana z budynkiem) lub BAPV (fotowoltaika stosowana w budynkach) było ograniczone ze względu na słabe projekty i ograniczony wybór. Istotną zaletą paneli Mitrex BIPV i BAPV jest to, że można je w pełni dostosować, aby uzyskać wygląd dowolnego materiału powierzchni, wzoru, tekstury lub obrazu, w tym granitu, porcelany, cegły, drewna lub niestandardowej grafiki.

Firma Mitrex dzięki innowacyjnej obróbce łączącej wzór ze szkłem solarnym osiągnęła trwałość swoich produktów, tworząc odporną na blaknięcie powierzchnię, która jest samoczyszcząca i nie wymaga konserwacji. A ponieważ moduly są bezramowe, montowane i okablowane na tylnej powierzchni, wyglądają dokładnie tak, jak tradycyjne kompozytowe panele okładzinowe, tworząc jednolitą całość.

Fasady słoneczne produkowane przez Mitrex wykorzystują energię słoneczną do produkcji czystej energii elektrycznej. Produkty te charakteryzują się różnymi systemami podkładowymi, co pozwala na uzyskanie lekkich paneli o wysokiej wytrzymałości. Na wierzchu zamontowana jest warstwa ogniw słonecznych przymocowana za pomocą dostosowywalnej okładziny, odtwarzająca dowolny wzór lub kolor, a jednocześnie umożliwiająca generowanie energii. Panele te zapewniają również odporność termiczną i odpowiadają za kontrolę hałasu zewnętrznego w budynku, charakteryzując się trwałością i zapewniając bezpieczeństwo.

Panele elewacyjne Mitrex to energooszczędne rozwiązanie zarówno dla istniejących, jak i nowych elewacji. Z perspektywy projektowej i budowlanej systemy Mitrex BIPV mają nieograniczone zastosowania. Panele te przekształcają typowe, jednofunkcyjne materiały budowlane w wielofunkcyjną okładzinę, która działa jak powłoka budynku, a jednocześnie generuje energię.

Chociaż stosowanie kolorów i wzorów na szkle solarnym wpływa na przepuszczalność światła, zasadniczy wzrost opcji projektowych przyniesie pozytywny wynik netto w przypadku zastosowania tego rozwiązania. Architekci zyskają swobodę i pewność włączenia zintegrowanych produktów solarnych do swoich projektów. Rewolucyjnym aspektem produktu jest ilość wkładu, jaki mają architekci i projektanci. Nasze produkty ułatwią architektom włączenie technologii słonecznej do swoich projektów, dając im możliwość wyboru koloru, rozmiaru i projektu systemu.

Innym ważnym ograniczeniem większości modułów PV jest to, że są one ograniczone do standardowego rozmiaru z powodu ograniczeń konstrukcyjnych, łańcucha dostaw lub produkcji. Ograniczenia wielkości utrudniają architektom projektowanie budynków z pełną swobodą twórczą.

Moduły Mitrex Solar Facade mogą różnić się zarówno rozmiarem, jak i kształtem, dzięki czemu produkt jest dostosowany do potrzeb architektów zgodnie z wymaganiami. Technologia Mitrex jest odpowiednia do wszelkiego rodzaju nowych budynków i renowacji, w tym głębokich modernizacji i projektów wymiany okładziny. Nieograniczone zastosowania produktów Mitrex obejmują wieżowce, centra sportowe i centra handlowe, budynki służby zdrowia i instytucje, centra magazynowe i logistyczne, domy jednorodzinne i osiedla, obiekty transportowe i magazynowe, budynki rolnicze i przemysłowe, a nawet centra danych.

Energooszczędne elewacje budynków firmy Mitrex mogą obniżyć koszty eksploatacji, a jednocześnie dopasowują pożądaną estetykę projektu do konstrukcji. Te energooszczędne systemy mogą wyglądać jak każdy materiał na świecie i mają fantastyczny zwrot z inwestycji dzięki energii wytwarzanej z fasady słonecznej.

Mitrex udziela gwarancji produktowej oraz gwarancji minimalnej wydajności na poziomie 80% pierwotnej produkcji energii przez okres 25 lat, zapewniając piękno i wydajność przez cały okres użytkowania produktów.

Źródło: Mitrex

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika