Trójfazowy system magazynowania energii

16 marca 2022
Trójfazowy system magazynowania energii

W Polsce  inwestycje w odnawialne źródła energii, a szczególnie w panele fotowoltaiczne przeżywają prawdziwy rozkwit. Co jednak w przypadku nadwyżki energii w słoneczny dzień i jej braku w dni pochmurne i nocą. Warto zagospodarować tę energię z falownika i skutecznie ją magazynować, aby móc z niej korzystać w dowolnym momencie.  I tu z pomocą przychodzą nam magazyny energii.

SOFARSOLAR – falownik hybrydowy i baterie magazynujące

Falowniki marki SOFARSOLAR dzięki wysokiej sprawności, intuicyjnej i szybkiej instalacji zyskały dużą popularność na polskim rynku. Ich podstawową rolą jest konwersja prądu stałego produkowanego przez panele fotowoltaiczne w prąd przemienny – czyli taki jaki płynie w gniazdku elektrycznym. Dodatkowo, służy do monitorowania działania instalacji oraz ma funkcje zabezpieczające.

Skuteczne magazynowanie energii z instalacji fotowoltaicznej to doskonałe rozwiązanie na ciągłe zmiany kosztów, rachunków za energie elektryczną. Magazyny energii powoli stają się standardowym wyposażeniem instalacji fotowoltaicznej. Umożliwiają one wzrost autokonsumpcji energii wytwarzanej w domowej instalacji, wpływają na zwiększenie niezależności energetycznej oraz skutecznie chronią
w momencie przerwy dostawy prądu. Takie rozwiązanie może stać się częścią już istniejącej instalacji lub być podstawowym elementem nowo powstałej domowej elektrowni. 

System zasilania hybrydowego to bezpieczeństwo

System składa się z trójfazowych falowników hybrydowych oraz zintegrowanych, modułowych magazynów energii. System hybrydowy łączy w sobie cechy falownika połączonego z siecią (on-grid) oraz falownika z baterią (off-grid) w przypadku braku zasilania z sieci zasilania AC. Możliwość połączenia szeregowo falowników i baterii pozwala na zastąpienie standardowych rozwiązań w zakresie zasilania rezerwowego. Zmniejsza wymagania co do wyboru przestrzeni pod instalację oraz późniejszych ewentualnych kosztów związanych z eksploatacją tradycyjnych rozwiązań. Rozwiązanie to ładuje baterie z instalacji fotowoltaicznej w dzień i rozładowuje w nocy przeznaczając energie na czas domowego użytkowania.

SOFARSOLAR do tego typu instalacji rekomenduje trójfazowy falownik hybrydowy: HYD 5K~20KTL-3PH oraz baterie magazynujące GTX3000.

Produkt: HYD 5K~20KTL-3PH

 • 2 MPPT, co pozwala na elastyczną konfigurację,
 • Szeroki wybór trybów pracy dla optymalnej wydajności,
 • W pełni cyfrowa praca, umożliwiająca wyższą dokładność sterowania,
 • Praca równoległa z maksymalnie 10 jednostkami,
 • Możliwość podłączenia do dwóch baterii,
 • Wyjście poza siecią może być podłączone do niesymetrycznego obciążenia, obsługiwane jest oddzielne wyjście trójfazowe,
 • Proces przełączania zasilania na baterię w przypadku zaniku prądu z sieci odbywa się bezpośrednio w falowniku, co nie wymaga montowania dodatkowych przełączników.

Produkt: GTX3000

 • Zdalna diagnostyka i monitorowanie danych w czasie rzeczywistym,
 • Długi cykl życia (żywotność do 6000 cykli),
 • Prosta konstrukcja, oszczędność czasu i kosztów,
 • Wydajna i zautomatyzowana linia produkcyjna, osiągająca optymalną jakość produkcji,
 • Szeroki zakres certyfikatów, w tym IEC62619, UN38.3, IEC62040-1, SAA itp.,
 • Wspiera funkcję miękkiego startu oraz black start (aktywacja ładowania)

Wybierz oficjalnych dostawców produktów SOFARSOLAR

Decydując się na rozwiązania i systemy SOFARSOLAR, inwestorzy, projektanci lub instalatorzy powinni szczególna uwagę zwrócić na to aby produkty SOFARSOLAR zamawiać wyłącznie od oficjalnych dystrybutorów na rynek Polski, firm: CORAB, SOLTEC, ENERGYNAT. Zapewni  to bezpieczeństwo produktu dostosowanego na rynek polski, obsługę gwarancyjną i serwisową.

Sprawdź i dowiedź więcej na

 www.sofarsolar.com

artykuł sponsorowany