W województwie lubuskim powstaną elektrownie fotowoltaiczne za ok. 84 mln złotych

28 listopada 2023
W województwie lubuskim powstaną elektrownie fotowoltaiczne za ok. 84 mln złotych

Nomad Electric podpisał nowy kontrakt z międzynarodowym inwestorem i zbuduje farmy fotowoltaiczne w formule „turn key” o łącznej wartości ok. 84 mln złotych. To kolejna wielomilionowa umowa Spółki zawarta na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy.

W zakresie prac w ramach nowego kontraktu, znajduje się także budowa linii kablowej sN wraz z przyłączeniem do urządzeń Operatora Systemu Dystrybucyjnego. Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2024, a ich zakończenie planowane jest na koniec tegoż roku. Instalacje PV powstaną w woj. Lubuskim.

– Z jednym z najbardziej doświadczonych podmiotów na rynku energetycznym podpisaliśmy kolejny duży kontrakt. Jego wartość świadczy nie tylko o skali projektu, jest także najlepszym dowodem, że Nomad Electric jest godnym zaufania partnerem, świadczącym najwyższej jakości kompleksowe usługi EPC. Ta umowa jest kamieniem milowym dla Spółki, gdyż umacnia naszą pozycję w Polsce i szerzej otwiera nam drzwi do dalszego rozwoju działalności na innych rynkach w Europie. – powiedział Paweł Czaus, CEO Nomad Electric.

Obecnie Spółka ma w portfolio EPC projekty o łącznej mocy ponad 400 MWp, a w O&M ponad 1,4 GWp.

Źródło: Nomad Electric

Fot. Nomad Electric