Wiecha w EWS: pojemność magazynowa ponownie się podwoiła

25 maja 2023
Wiecha w EWS: pojemność magazynowa ponownie się podwoiła

W hurtowni fotowoltaiki EWS zawisła wiecha symbolizująca bliski finisz prac. W Handewitt na granicy z Danią prace nad magazynem wysokiego składowania firmy EWS wkraczają właśnie w końcową fazę budowy.

Od rozpoczęcia prac budowlanych we wrześniu 2022 roku minęło zaledwie dziewięć miesięcy, a stan surowy jest realizowany w rekordowym tempie. Zakończenie budowy zaplanowano na maj 2023 r. Szósty magazyn EWS oferuje miejsce na 3000 palet z modułami składowanych w wysokich regałach, tj. H. 90 000 modułów fotowoltaicznych o łącznej mocy ok. 36 MWp.

Oznacza to dalsze podwojenie pojemności magazynowej – mówi dumnie założyciel i dyrektor zarządzający firmy EWS Kai Lippert. – Przenosimy nasze opcje wysyłki/logistyki na zupełnie nowy poziom i inwestujemy w przyszłość zakładu w Handewitt.

Widać to również pod względem personelu: ponad 200 pracowników zatrudnionych jest obecnie w działach sprzedaży, planowania, logistyki, marketingu, administracji, zakupów, IT i rozwoju oprogramowania – a tendencja jest rosnąca. Wraz z Janem Paulem Dahmem, synem założyciela firmy, do rodzinnego biznesu weszło drugie pokolenie. Jako członek zarządu odpowiada on za rozwój portfolio producentów, rozwój międzynarodowy, cyfryzację oraz logistykę magazynowania i spedycję. Aby móc zaoferować temu szybko rozwijającemu się zespołowi dodatkową powierzchnię biurową, bezpośrednio obok imponującego budynku hali powstaje kolejny kompleks biurowy, z którego będzie kontrolowany przepływ towarów do ponad 2000 klientów w Niemczech i Europie. Biuro magazynowe 3 EWS o powierzchni 280 m² na dwóch kondygnacjach wraz z kantyną i zapleczem sanitarnym przeznaczone jest na 15 stanowisk pracy.

W ciągu ostatnich dwóch lat na rozbudowę obiektu przeznaczono łącznie około 8 mln euro, a dalsze prace budowlane są już planowane. Podczas uroczystości zawieszenia wiechy, rozbudowę hali uczczono należycie – oczywiście, z udziałem całej załogi i wszystkich pracowników budowlanych.

Zainteresowani mogą znaleźć dalsze informacje na temat rozwoju EWS na stronie internetowej pod adresem http://www.pv.de lub na kanale LinkedIn. firmy.

 

materiał promocyjny