...

Współpraca Soltec z kluczowym chińskim producentem

17 sierpnia 2022
Współpraca Soltec z kluczowym chińskim producentem

Soltec jest autoryzowanym dystrybutorem produktów Kehua Tech w Polsce, a do magazynu firmy właśnie trafiły kolejne innowacyjne technologie od producenta. Dla klientów Soltec oznacza to sporo nowości produktowych oraz dostęp do najnowocześniejszych falowników i systemów magazynowania energii.

Inteligentne, bezpieczne, a równocześnie proste i przyjazne użytkownikowi – takie rozwiązania Kehua tworzy w swoich czterech fabrykach, których roczna zdolność produkcyjna wynosi aż 40 GW. Produkty tego wiodącego światowego dostawcy inteligentnych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej już teraz klienci znajdą w Soltec.

Kehua Tech to nowość w ofercie Soltec – obecnie dostępne są falowniki sieciowe do zastosowań domowych oraz farmowe o mocy 250 kW. W wyniku zawartej w tym roku umowy do Soltec trafią też falowniki 100 i 125 kW i magazyny energii, a już na przełomie września i października klienci Soltec poznają technologię iStoragE, czyli nowoczesnego, eleganckiego i kompaktowego połączenia falownika hybrydowego i akumulatorów.

– To, co nas szczególnie zainteresowało w firmie Kehua to ogromne doświadczenie w dostarczaniu komponentów do realizacji dużych projektów przemysłowych. Farmy oparte o falowniki tego producenta znajdują się na różnych szerokościach geograficznych m.in. w Chinach, Polsce, Indiach czy we Włoszech, a ich łączną moc ponad 15 GW. W przeciwieństwie do typowego modelu biznesowego, Kehua od produktów przeznaczonych do realizacji wielkoskalowych, przechodzi obecnie do zastosowań domowych – podkreśla Jacek Cudny, dyrektor działu zakupów w Soltec.

Wśród innowacyjnych rozwiązań falowników farmowych Kehua jest funkcja AFCI z aktywnym, inteligentnym wykrywaniem i gaszeniem łuków elektrycznych. Przy wykryciu zwarcia system natychmiast wysyła ostrzeżenia, które powiadamiają obsługę farmy o powstałym zagrożeniu oraz – w  przypadku powstania łuku elektrycznego – gasi go. Ponadto falownik posiada wyższą odporność na trudne warunki atmosferyczne, które zapewnia stopień ochrony IP66, a w przypadku wentylatorów –IP68.

– W przypadku modelu SPI 250K-B-H chcemy rozszerzyć dostępne opcje i dodać je w wersji wysokoprądowej. W ofercie są też 320 i 350K, które są oferowane przez nielicznych producentów – dodaje Jacek Cudny, dyrektor działu zakupów w Soltec.

Kehua z rozwiązaniami przyszłości

Choć w Polsce nie jest jeszcze powszechnie znana, firma Kehua prężnie działa już od 34 lat, a jej produkty dostępne są w ponad 100 krajach. To właśnie akumulatory tej marki gromadziły energię podczas tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, która później zasilała urządzenia pracujące na terenie obiektów w wiosce olimpijskiej. Kehua zajmuje 5. miejsce na świecie jako dostawca falowników do systemów fotowoltaicznych oraz jako producent systemów UPS. Firma stawia duży nacisk na obszar badawczo-rozwojowy, czego potwierdzeniem jest ok. 1200 patentów oraz ponad 1000 inżynierów  pracujących w 3 ośrodkach badawczych i centrum badań EMC, które jest największym laboratorium przemysłu solarnego w Chinach. Siedziba Kehua jest również Stacją Badań Habilitacyjnych oraz prowadzi Wspólne Laboratorium ze słynnymi uniwersytetami i laboratoriami na całym świecie. Dzięki rozbudowanemu zapleczu badawczemu firma jest w stanie przeprowadzać skomplikowane testy jakości, m.in. we mgle solnej, test wibracyjny, w wysokiej i niskiej temperaturze czy test cyklu życia baterii. Wynikiem tego są certyfikaty CE, SAA, TÜV, UL oraz inne właściwe dla konkretnych wymagań rynkowych różnych krajów.

Kluczowa w działalności Kehua jest ścisła kontrola jakości oraz zorientowanie na innowacje i dążenie do ciągłego rozwoju naszych technologii. Cieszymy się, że nasz zaufany partner firma Soltec podziela nasze wartości i ambicje w budowie ekologicznej przyszłości. To dla nas bardzo istotne, że możemy współpracować z partnerem o tak ugruntowanej pozycji jak Soltec  – powiedziała Angel Lee, dyrektor ds. sprzedaży na Europę w Kehua.

Solidny dostawca komponentów PV

Soltec to jeden z najstarszych dystrybutorów fotowoltaicznych w Polsce, cieszący się zaufaniem klientów od 16 lat. W  2021 roku firma zajęła po raz kolejny 3. Miejsce na polskim rynku pod względem mocy sprzedanych modułów fotowoltaicznych wśród firm które wzięły udział w badaniu Instytutu Energetyki Odnawialnej .W 2021 spółka podwoiła przychody z 2020 roku. Bogata oferta dystrybutora dostępna na terenie całego kraju obejmuje wszystkie komponenty niezbędne do budowy systemu fotowoltaicznego, a także urządzenia podnoszące autokonsumpcję energii z instalacji PV – magazyny  energii i pompy ciepła.

 


artykuł sponsorowany