Wyróżnienie dla GoodWe w badaniu SPI 2021

2 lipca 2021
Wyróżnienie dla GoodWe w badaniu SPI 2021

Renomowany Uniwersytet Nauk Stosowanych w Berlinie (HTW Berlin) po raz czwarty przeprowadził analizę najbardziej wydajnych domowych systemów magazynowania energii elektrycznej z fotowoltaiki. W tegorocznym zestawieniu, dwa hybrydowe falowniki GoodWe wraz z akumulatorami wysokiego napięcia znalazły się w centrum uwagi.

W trakcie badania „Electricity Storage Inspection 2021” w celu określenia wskaźnika wydajności systemu SPI (System Performance Index) łącznie zostało przetestowanych 20 systemów magazynowania energii w klasach mocy 5 kW i 10kW. Hybrydowe falowniki GoodWe, Seria ET i EH, osiągnęły wskaźnik SPI na poziomie odpowiednio 93,4% i 91,2%.

Dzięki tej niezwykle wysokiej wydajności systemu, falownik GoodWe 5000-EH zapewnił sobie 2. miejsce w mniejszym przypadku referencyjnym (zużycie 5 MWh/a przy 5kWp PV). System GoodWe 10k-ET również osiągnął bardzo dobre wyniki i w drugim przypadku referencyjnym (zużycie 10 MWh/a przy wykorzystaniu samochodu elektrycznego i pompy ciepła) dzieli go zaledwie 1,7% punktów od systemu zajmującego pozycję lidera.

Wyznaczony przez naukowców wskaźnik SPI (System Performance Index) jest wskaźnikiem ekonomicznym, który wskazuje o ile testowany system magazynowy obniża koszty energii elektrycznej w porównaniu z „idealnym” systemem magazynowania energii. Im lepsze właściwości istotne dla wydajności systemu posiada (np. sprawność konwersji, współczynnik regulacji lub zużycie w trybie czuwania), tym większe może przynieść oszczędności. Oznacza to, że można dokładnie obliczyć, co oznacza różnica punktów procentowych z ekonomicznego punktu widzenia.

Kolejnym przedmiotem badań Uniwersytetu Nauk Stosowanych (HTW Berlin) jest kwestia optymalnego projektowania systemów magazynowania energii z fotowoltaiki. Przeprowadzone symulacje i analizy pokazują, że z ekonomicznego punktu widzenia szczególnie ważne jest dopasowanie wielkości instalacji PV oraz magazynu energii do istniejącego zapotrzebowania. Im większa instalacja PV, tym większa oszczędność emisji CO2. W związku z tym wszystkie odpowiednie powierzchnie dachowe powinny być wykorzystywane do produkcji energii słonecznej, aby nie tylko zwiększyć stopień własnej niezależności energetycznej, ale także zmniejszyć krajowe emisje CO2. Zastosowanie przetestowanych falowników hybrydowych GoodWe 5000-EH i 10k-ET oraz instalacja prostego systemu magazynowania energii z fotowoltaiki opłaca się właścicielowi domu nie tylko pod względem bilansu CO2, ale również finansowo, ponieważ w ciągu siedmiu lat może on zaoszczędzić zainwestowane pieniądze.

O rozwiązaniach do magazynowania energii z fotowoltaiki od GoodWe

GoodWe posiada najszerszą na rynku ofertę produktów do magazynowania energii spośród wszystkich dostawców: falowniki jedno i trójfazowe, akumulatory nisko i wysokonapięciowe. GoodWe nieustannie dokonuje znaczących inwestycji w badania i rozwój rozwiązań do magazynowania energii w różnych scenariuszach zastosowań. W krajach, w których ceny energii elektrycznej są wysokie, coraz więcej właścicieli domów decyduje się na instalację z wykorzystaniem falowników hybrydowych w celu maksymalizacji autokonsumpcji. Ponadto, funkcja zasilania rezerwowego „back-up” w falownikach GoodWe zapewnia stabilne zasilanie przez 24 godziny nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. W krajach, w których sieć energetyczna jest niestabilna lub w złym stanie, konsumenci niemal codziennie doświadczają przerw w dostawie energii elektrycznej, co powoduje duże niedogodności w ich codziennym życiu. Systemy hybrydowe to najlepsze rozwiązanie zapewniające stałe, nieprzerwane dostawy energii elektrycznej dla domu, obiektów komercyjnych i przemysłowych.

Informacje o serii GoodWe ET

Seria GoodWe ET, trójfazowy hybrydowy falownik do współpracy z magazynem energii

  • Maksymalna wydajność do 98,2%
  • Nieprzerwane zasilanie (UPS)
  • Szeroki zakres napięcia akumulatora
  • Pasywne chłodzenie, cicha praca

Trójfazowy falownik hybrydowy kompatybilny z akumulatorami wysokiego napięcia jest flagowym produktem GoodWe, który doskonale się nadaje na rynek magazynowania energii w Europie. Seria ET obejmuje zakres mocy 5kW, 8kW i 10kW i umożliwia przeciążenie do 10% w celu zmaksymalizowania mocy wyjściowej. Posiada on zintegrowaną funkcję bezprzerwowego zasilania obciążeń indukcyjnych (UPS) z automatycznym czasem przełączania poniżej 10 milisekund, zapewniając oszczędność w sieci, gdy sieć jest włączona i niezależność poza siecią, gdy jest ona wyłączona lub zagrożona.

 

 

Informacje o serii GoodWe EH

Seria GoodWe EH, jednofazowy hybrydowy falownik do współpracy z magazynem energii

  • Automatyczne przełączanie UPS w ciągu 10 ms
  • Szeroki zakres napięcia akumulatora 85~450V
  • Duże obciążenia na zasilaniu rezerwowym
  • Przeciążenie po stronie AC do 20%

Seria GoodWe EH to jednofazowy, sieciowy falownik, współpracujący z akumulatorami wysokiego napięcia. Falownik posiada opcję „Battery Ready” dla użytkowników, którzy mogą chcieć docelowo nabyć pełne rozwiązanie do magazynowania energii. Wystarczy zakupić kod aktywacyjny, aby w łatwy sposób rozbudować EH do pełnego systemu magazynowania energii. Przewody komunikacyjne są wstępnie okablowane, co znacznie skraca czas instalacji, a złącze Plug & Play po stronie AC dodatkowo ułatwia obsługę i konserwację urządzenia.