Hybrydowy falownik z serii ET od GoodWe już w Polsce

22 marca 2021
Hybrydowy falownik z serii ET od GoodWe już w Polsce

Firma GoodWe, która według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie w 2019 roku została uznana za światowego lidera wśród producentów falowników hybrydowych z ponad 15% udziałem w rynku globalnym, wprowadza na polski rynek trójfazowe falowniki hybrydowe z serii ET, dedykowane zarówno do zastosowań domowych, jak i komercyjnych.

Producent zapewnia, że zastosowane rozwiązania, takie jak zintegrowana funkcja bezprzerwowego zasilania (UPS) z automatycznym czasem przełączania poniżej 10 milisekund, funkcja ograniczenia eksportu oraz możliwość przeciążenia falownika po stronie prądu przemiennego na poziomie 10%, mają przyczynić się do optymalizacji działania systemu fotowoltaicznego, maksymalizacji zużycia własnego oraz zwiększenia własnej niezależności energetycznej.

Trójfazowy wysokonapięciowy falownik hybrydowy GoodWe z serii ET jest dostępny w klasach mocy od 5 kW do 10 kW. Produkt ten jest niezwykle kompaktowy i lekki, o maksymalnej sprawności 98,2%, wyposażony w funkcję zasilania awaryjnego (UPS), zasilania rezerwowego (backup), funkcje ładowania AC oraz system komunikacji EMS z otwartym protokołem.

Aby w pełni zmaksymalizować swoją wydajność podczas ekstremalnych upałów i mrozów, seria ET pozwala na przewymiarowanie po stronie prądu stałego na poziomie 30%, a szeroki zakres napięcia akumulatora (180 V – 600 V) zapewnia użytkownikom jeszcze większą elastyczność i kompatybilność z akumulatorami wiodących producentów.

Falowniki te posiadają zintegrowaną funkcję bezprzerwowego zasilania (UPS) z automatycznym czasem przełączania poniżej 10 milisekund, zapewniając tym samym maksymalną energooszczędność w czasie, kiedy sieć jest aktywna, oraz niezależność i bezpieczeństwo w przypadku zakłóceń lub awarii w systemach elektroenergetycznych. W porównaniu z funkcją EPS (ang. Emergency Power Supply – funkcja awaryjnego źródła zasilania), UPS jest znacznie lepiej przystosowana do odbiorników indukcyjnych, takich jak klimatyzatory, lodówki i pompy ciepła, gwarantując nieprzerwane zasilanie w czasie awarii sieci, i jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Na czym polega różnica pomiędzy funkcją UPS a EPS?

 

UPS (funkcja bezprzerwowego źródła zasilania): podczas przerw w dostawie prądu umożliwia dostarczenie energii z rezerwowego źródła zasilania do podłączonych odbiorników w ciągu 10 milisekund. Funkcja UPS zapewnia ciągłość zasilania i nieprzerwaną dostawę energii elektrycznej.

EPS (funkcja awaryjnego źródła zasilania): podczas przerw w dostawie prądu umożliwia dostarczenie energii z rezerwowego źródła zasilania w ciągu 5-10 sekund. Korzystając z funkcji EPS odbiorniki są bardziej narażone na utratę napięcia.

Kompaktowe wymiary (415 × 516 × 160 mm) i niewielka waga (25 kg) falownika zdecydowania ułatwiają jego montaż i eksploatację zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki systemowi chłodzenia, który jest oparty na technologii naturalnej konwekcji, inwertery serii ET charakteryzują się cichą pracą (<30 dB) i długą żywotnością.

 Polska przechodzi fotowoltaiczną rewolucję. Już ponad 300 tys. odbiorców korzysta z energii słonecznej oraz prosumenckiego rozliczenia energii oddanej do sieci. Następnym krokiem w rozwoju rynku będzie zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa nieprzerwanych dostaw energii w momencie awarii sieci energetycznej wraz z optymalizacją wykorzystania produkowanej energii w domu. Już dzisiaj zależymy od energii elektrycznej w znacznym stopniu. W przyszłości w związku z rosnącym wykorzystaniem energii elektrycznej w celu zapewnienia ciepła ta zależność będzie się pogłębiać, wraz ze wzrostem popularności pomp ciepła, mat grzewczych i innych podobnych urządzeń. GoodWe jest liderem na globalnym rynku falowników hybrydowych, które są już dostępne u naszych partnerów w Polsce – mówi Daniel Moczulski, CEE Territory Manager GoodWe.

Najważniejsze zalety falowników hybrydowych GoodWe Serii ET:

 •  Kompatybilność z wysokonapięciowymi akumulatorami wiodących producentów
 •  Funkcja bezprzerwowego zasilania – przełączanie z trybu ON-GRID do BACK-UP w ciągu 10 ms
 • Elastyczne zastosowanie poprzez możliwość konfiguracji większej liczby modułów (np. inwerter GW10K-ET pozwala na połączenie 13 kW modułów fotowoltaicznych)
 • Naturalna konwekcja (bez wentylatora) = cicha praca (<30 dB) = długa żywotność
 • IP65 – wysoki stopień ochrony
 • Zdolność przeciążeniowa w ciągu 60 s wynosi 165–200% prądu znamionowego
 • Inteligentny system zarządzania: falownik w celu szybkiej konfiguracji ma wstępnie ustawionych kilka praktycznych trybów pracy. Istnieje możliwość zmiany ustawień przez użytkownika
 • Łatwy montaż: kompaktowe wymiary, niewielka waga, wszystkie elementy znajdują się w jednym opakowaniu
 • Bezpłatny monitoring: SEMS Portal (w wersji polskiej); zarządzanie i konfiguracja falownika za pomocą aplikacji
 • Lokalny serwis i wsparcie techniczne: europejskie centrum naprawcze znajduje się w Polsce, a wsparcie techniczne oraz opiekę serwisową zapewnia zespół polskojęzycznych specjalistów.

O GoodWe
GoodWe jest wiodącym światowym producentem falowników fotowoltaicznych i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, notowanym jako spółka akcyjna na Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390). Przy łącznej liczbie ponad dwóch milionów wyprodukowanych falowników i zainstalowanych 23 GW w ponad 100 krajach, falowniki fotowoltaiczne od GoodWe o mocy od 0,7 kW do 250 kW są stosowane w systemach budynków mieszkalnych i komercyjnych, przemysłowych i wielkoskalowych. GoodWe zatrudnia ponad 2000 pracowników w 15 krajach i według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie jest światowym liderem wśród producentów falowników hybrydowych w 2020 roku. Firma GoodWe została również sklasyfikowana przez IHS Markit jako jeden z 10 najlepszych producentów falowników i zdobyła pięć nagród z rzędu od TÜV Rheinland „All Quality Matters”.

Więcej informacji na temat falowników GoodWe znajduje sięna stronie producenta:

https://pl.goodwe.com/

 

Kontakt z GoodWe w Polsce:

Daniel Moczulski
CEE Territory Manager
tel.: +48 602 772 938
daniel.moczulski@goodwe.com

Orysya Levchenko
CEE Marketing Manager
tel.: +48 729 596 462
orysya.levchenko@goodwe.com