Zautomatyzowana linia produkcyjna systemów zamocowań do instalacji fotowoltaicznych

23 listopada 2023
Zautomatyzowana linia produkcyjna systemów zamocowań do instalacji fotowoltaicznych

SUNEX uruchamia w pełni zautomatyzowaną linię produkcyjną w zakładzie w Raciborzu. Będą na niej powstawać systemy zamocowań do instalacji solarnych i fotowoltaicznych.

– Zainstalowaliśmy wszystkie maszyny. To nowoczesna linia do wytwarzania systemów zamocowań do fotowoltaiki, elementów pomp ciepła i zasobników CWU. Pozwala nam na dużo większą elastyczność przy wytwarzaniu różnych typów zamocowań pod indywidualne wymagania klientów. Nasz zakład będzie teraz o wiele bardziej wydajny i zautomatyzowany, a to pozwoli nam na ograniczenie kosztów produkcji i dalsze podniesienie jakości produktów– mówi Romuald Kalyciok, prezes SUNEX. 

Nowa linia jest elementem większej inwestycji, w ramach której spółka realizuje badania przemysłowe i prace rozwojowe, by wprowadzić na rynek Autonomiczny System Grzewczy bazujący na OZE. Wartość całego przedsięwzięcia to 16,25 mln zł, z czego 8,22 mln zł dofinansowuje Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Moce produkcyjne SUNEX w segmencie zamocowań instalacji fotowoltaicznych wzrosną o 80% dzięki nowej linii, a powstałe elementy w większości trafią do sprzedaży na rynki niemieckojęzyczne, które są strategicznymi dla Grupy SUNEX.

Inwestycja SUNEX jest realizowana w Raciborzu, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pierwsze produkty zostaną wytworzone w styczniu 2024 r.

Źródło: SUNEX

Fot. SUNEX

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika