Boviet Solar i Origis Energy zawierają umowę na dostawy modułów fotowoltaicznych o mocy 700 MW

22 lipca 2022
Boviet Solar i Origis Energy zawierają umowę na dostawy modułów fotowoltaicznych o mocy 700 MW

Boviet Solar Technology Co.Ltd. (Boviet Solar), wiodąca globalna firma zajmująca się technologią energii słonecznej, specjalizująca się w produkcji ogniw fotowoltaicznych PERC, modułów fotowoltaicznych jedno- i dwustronnych (typu monofacial i bifacial), podpisała umowę ramową na dostawę modułów fotowoltaicznych o mocy ponad 700 MW z Origis Energy, jednym z największych amerykańskich deweloperów energii słonecznej i magazynowania energii.

Origis Energy będzie wykorzystywać monokrystaliczne, dwuszybowe moduły fotowoltaiczne Boviet Solar Vega Series™ 550 W PERC w projektach fotowoltaicznych na skalę przemysłową w USA. Dostawa modułów fotowoltaicznych planowana jest na rok 2023.

Boviet Solar doskonale rozumie rynek energii słonecznej, na którym działamy – powiedział Samir Verstyn, dyrektor ds. inwestycji i dyrektor operacyjny Origis Energy. – Technologia fotowoltaiczna Boviet pozwala firmie Origis osiągnąć ważne cele w zakresie produktywności i kosztów w całym naszym portfolio – dodaje.

Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten znaczący kamień milowy dzięki umowie na dostawę z Origis Energy – powiedział Jimmy Xie, dyrektor generalny Boviet Solar. – Silna dynamika Boviet Solar w amerykańskim przemyśle fotowoltaicznym jest bezpośrednim wynikiem zaangażowania naszej firmy w stabilność biznesową, bankowość poziomu 1 (Tier 1), know-how w zakresie technologii, doskonałość produkcji, przejrzystość łańcucha dostaw i najskuteczniejszą technologię znaną ze swojej mocy, wydajności, i jakość. Jesteśmy zaszczyceni zaufaniem, jakim Origis Energy obdarza nas, naszą organizację i nasze produkty – dodaje.

Moduły fotowoltaiczne Gamma Series™ Monofacial i Vega Series™ Bifacial firmy Boviet Solar zostały zaprojektowane z myślą o lepszej technologii, wykonane z wytrzymałych komponentów produktowych, w ramach rygorystycznych etapów kontroli jakości i zaawansowanych technologicznie procesów produkcyjnych. PERC, wiele szyn zbiorczych i duże półcięte ogniwa umożliwiają modułom fotowoltaicznym Boviet osiąganie większej mocy z pojedynczych modułów, przechwytywanie większej liczby fotonów, wytwarzanie większej ilości energii i zapewnianie niezawodnej, wyskiej wydajności systemu dla różnych wymagań instalacyjnych w trudnych warunkach pogodowych i środowiskowych.

Moduły fotowoltaiczne Boviet Solar znajdują się na karcie wyników PVEL Top Performer PV Module od 2019 r. Firma osiągnęła status Tier 1 BloombergNEF od 2017 r.

O Origis Energy

Origis Energy dostarcza czyste i efektywne kosztowo rozwiązania w zakresie energii słonecznej i magazynowania energii, dostępne dla klientów z sektora użyteczności publicznej, komercyjnej i przemysłowej oraz sektora publicznego. Zespół Origis pracował nad zapewnieniem ochrony biznesowej wszystkich interesariuszy w 170 projektach energii solarnej i magazynowania energii energii na całym świecie, o łącznej mocy zainstalowanej ponad 4 GW. Z siedzibą w Miami na Florydzie, Origis Energy zapewnia doskonałość w zakresie: rozwoju energii słonecznej i magazynowania energii, finansowania, inżynierii, zamówień i budowy (EPC) oraz eksploatacji, konserwacji i zarządzania aktywami dla inwestorów i odbiorców czystej energii w USA. Odwiedź nas na www.OrigisEnergy.com, na LinkedIn i na Twitterze @OrigisEnergy.

O Boviet Solar

Założona w 2013 r. firma Boviet Solar Technology Co. Ltd. jest spółką zależną Boway Group i globalną firmą zajmującą się technologią słoneczną Tier 1.  Firma specjalizuje się w produkcji monokrystalicznych ogniw PERC i modułów fotowoltaicznych monofacial/bifacial, a także w opracowywaniu projektów fotowoltaicznych. Boviet współpracuje z IPP, EPC, deweloperami projektów, instalatorami energii słonecznej i wykonawcami, dostarczając najwyższej jakości moduły fotowoltaiczne do projektów fotowoltaicznych na skalę użytkową, komercyjną, przemysłową i dla celów mieszkaniowych. Dzięki udokumentowanym sukcesom we współpracy z wieloma wiodącymi podmiotami w branży, Boviet Solar od samego początku utrzymuje swoją pozycję jako producent i dostawca modułów fotowoltaicznych Tier 1. Firma oferuje stabilność finansową, technologiczne know-how, doskonałość produkcji, przejrzystość łańcucha dostaw oraz najlepsze rozwiązania technologiczne znane ze swojej mocy, wydajności i jakości. Siedziba Boviet Solar w USA mieści się w San Jose w Kalifornii, a siedziba Boviet Solar Technology znajduje się w Wietnamie. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.bovietsolar.com.

Źródło: Boviet Solar