Firma LONGi ustanawia nowy rekord świata wydajności krzemowych ogniw fotowoltaicznych poziomie 26,81%

23 listopada 2022
Firma LONGi ustanawia nowy rekord świata wydajności krzemowych ogniw fotowoltaicznych  poziomie 26,81%

19 listopada 2022 r. chiński producent ogniw i modułów fotowoltaicznych LONGi Green Energy Technology Co., Ltd. (LONGi) ogłosił, że firma osiągnęła nowy, kolejny rekord wydajności swoich ogniw krzemowych, gotowych do masowej produkcji. Zgodnie z najnowszym raportem certyfikacyjnym Institut für Solarenergieforschung w Hameln (ISFH), firma ustanowiła nowy rekord świata wydajności na poziomie 26,81% dla swoich pełnowymiarowych krzemowych ogniw słonecznych HJT.

Podczas ceremonii ogłoszenia rekordowego wyniku, Martin Green – profesor z University of New South Wales w Australii, nagradzany za swój wkład w rozwój wysokowydajnych krzemowych urządzeń fotowoltaicznych, redaktor naczelny czasopisma naukowego Progress in Photovoltaics, stwierdził, że konwersja na poziomie 26,81% to obecnie najwyższy na świecie wynik wydajności krzemowych ogniw słonecznych. – To wybitne osiągnięcie zostanie odnotowane w historii postępów w fotowoltaice – powiedział Green. O ile nam wiadomo, LONGi ustanawia rekordy świata, odkąd japońska firma osiągnęłła w 2017 r. wydajność na poziomie 26,7%. Po raz pierwszy w historii branży fotowoltaicznej chińska firma zajmująca się technologią słoneczną ustanawia światowe rekordy wydajności krzemowych ogniw słonecznych.

Dr Xu Xixiang, wiceprezes LONGi Central R&D Institute i Li Zhenguo, założyciel i prezes LONGi

Poprawa efektywności i redukcja uśrednionego kosztu energii elektrycznej (ang. levelized cost of electricity LCOE) to odwieczny temat rozwoju branży fotowoltaicznej. Wydajność ogniw słonecznych jest latarnią morską innowacji w technologii fotowoltaicznej. Każda poprawa o 0,01% wydajności konwersji ogniw fotowoltaicznych wymaga ogromnego wysiłku. Ogniwa fotowoltaiczne z krzemu krystalicznego stanowią blisko 95% obecnego rynku fotowoltaiki. Ostateczna wydajność ogniw fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego, która ma ogromne znaczenie dla postępu w fotowoltaice pokazuje również  potencjał i kierunek rozwoju branży fotowoltaicznej – powiedział Li Zhenguo, założyciel i prezes LONGi.

Od czerwca 2021 r. zespół badawczo-rozwojowy firmy LONGi bije światowe rekordy wydajności konwersji ogniw słonecznych HJT, zwiększając wyniki z 25,26% do 26,81%, dokonując wzrostu o 1,55% w ciągu jednego roku i czterech miesięcy. Firma LONGi uzyskiwała rekordowe wyniki na poziomie 26,74%, 26,78% i 26,81%. Osiągnięcia potwierdzają determinację firmy LONGi przejawiającą się inwestowaniem w badania i rozwój oraz promowaniem postępu w przemyśle. Ta dojrzała technologia z najlepszym na świecie wynikiem pełnowymiarowych płytek krzemowych gotowych do masowej produkcji wyróżnia się na tle innych tego typu technologii fotowoltaicznych.

O LONGi

Założona w 2000 roku firma LONGi dąży do bycia wiodącą na świecie firmą zajmującą się technologią solarną, koncentrując się na tworzeniu wartości zorientowanej na klienta w celu realizacji pełnego scenariusza transformacji energetycznej. W ramach swojej misji „wykorzystywania energii słonecznej do budowy zielonego świata” firma LONGi tworzy innowacyjne rozwiązania technologiczne w obrębie pięciu sektorów biznesowych związanych z energią solarną. Firma udoskonaliła swoje możliwości w zakresie dostarczania zielonej energii, a ostatnio wprowadziła również produkty i rozwiązania wodorowe wspierające globalny rozwój o zerowej emisji dwutlenku węgla.

Źródło: LONGi                                                                                      Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika