Inteligentne systemy solarne WeDoSolar do balkonów

25 maja 2022
Inteligentne systemy solarne WeDoSolar do balkonów

Moduły podłączone bezpośrednio do gniazdka, umieszczone na balkonach i przymocowane systemowo do balustrad wytwarzają zieloną energię elektryczną w gospodarstwie domowym. Systemy niemieckiej firmy WeDoSolar GmbH są po prostu podłączane i odłączane, a nie są instalowane na stałe jak duże systemy słoneczne. Ułatwia to zabranie ze sobą zestawu solarnego w przypadku zmiany miejsca zamieszkania lub potrzeby użycia go w innym miejscu.

Moduły słoneczne generują bezpośrednią zieloną energię elektryczną z energii słonecznej dostępnej na balkonie lub tarasie. Aby użytkownik mógł z niej skorzystać, do każdego zestawu dołączony jest mikrofalownik. Zamienia on energię słoneczną na energię elektryczną o parametrach sieci publicznej, którą można następnie wykorzystać w urządzeniach domowych. Przetworzona zielona energia elektryczna jest dostarczana do sieci domu lub mieszkania przez dowolne gniazdko i może być wykorzystywana bezpośrednio przez domowe urządzenia elektryczne. W rezultacie licznik energii elektrycznej obraca się wolniej.

Do zestawu dołączono szczegółowe instrukcje do montażu krok po kroku, ze wszystkimi niezbędnymi informacjami. W aplikacji dołączonej do zestawu przez producenta znajdują się również filmy instruktażowe. Dostępne jest także wsparcie techniczne zespołu obsługującego klientów, z którym można skontaktować się przez e-mail lub wysłać krótką wiadomość na czacie.

Moduły włączają się automatycznie, po umieszczeniu wtyczki w gniazdku wewnętrznej instalacji elektrycznej. Po zainstalowaniu aplikacji WeDoSolar i zalogowaniu się można natychmiast zobaczyć swoją wirtualną elektrownię, ile energii jest produkowane i ile CO₂ oszczędza pracujący system. Jeśli produkcja energii jest większa niż jej zużycie, dostarczana energia trafia do sieci, a właściciel takiego systemu PV może czerpać korzyści z wyprodukowanej energii. Gwarancja wydajności wynosi 25 lat i obejmuje zachowanie co najmniej 80% wydajności modułów fotowoltaicznych. Gwarancja na produkt wynosi 10 lat.

Czy zestaw solarny powinien montować elektryk? Odpowiedź firmy brzmi: nie.
Inteligentny balkonowy zestaw solarny został zaprojektowany tak, każdy mógł sam zainstalować go na balustradzie swojego balkony lub tarasu. Moduły są bardzo lekkie i mogą być instalowane przez jedną osobę; są po prostu przypinane za pomocą dostarczonego systemu montażowego do balustrady i podłączane do gniazdka.

Zestaw oferowany przez WeDoSolar składa się w sumie z ośmiu monokrystalicznych modułów, każdy o mocy 80 W i wymiarach 90cm × 54cm × 2cm. Cały zestaw ma moc 600 W i może pokryć do 25% miesięcznego zużycia energii elektrycznej. Każdy moduł waży tylko około 1,6 kg. System używa wykonanego na zamówienie mikroinwertera o mocy 600 W. Niemiecka cena to 1299 euro. Oferowany zestaw jest w pełni odporny na warunki atmosferyczne i pracuje w każdych warunkach pogodowych. Po instalacji należy zarejestrować swój system solarny u dostawcy energii. Można to zrobić za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie za pośrednictwem infolinii klienta. Możesz również skorzystać z przykładowego formularza, który został udostępniony przez producenta systemu (tylko na rynku niemieckim).

Obecnie energia wytwarzana przez system słoneczny jest dostarczana bezpośrednio do domowej sieci energetycznej bez możliwości podłączenia akumulatora. Firma zapowiada, że w niedalekiej przyszłości zaoferuje również zestaw współpracujący z magazynem energii.
Początkowo firma będzie obsługiwać rynek niemiecki, ponieważ Niemcy mają najwyższe ceny energii elektrycznej. Przygotowywana jest ekspansja na rynek europejski.

Źródło: WeDoSolar GmbH

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika