KEHUA wspiera neutralność węglową zimowej olimpiady w Pekinie

11 lutego 2022
KEHUA wspiera neutralność węglową zimowej olimpiady w Pekinie

Dzięki swojej wizji „zrównoważonego rozwoju na przyszłość” i zasadzie organizowania zielonych, integracyjnych, otwartych i czystych Igrzysk, Pekin 2022 zobowiązał się do zorganizowania Olimpiady neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przeznaczając odpowiednie środki na ten cel. Po raz pierwszy w historii Igrzysk  100% zapotrzebowania na energię konwencjonalną we wszystkich obiektach olimpijskich będzie pochodziło z energii odnawialnej.

Zielona energia elektryczna wykorzystywana podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 jest dostarczana przez znane z bogatych źródeł energii słonecznej i wiatrowej miasto Zhangjiakou, oddalone o 300 kilometrów od Pekinu. W grudniu 2020 r. elektrownie fotowoltaiczne o mocy 260 MW w Zhangbei (hrabstwo Zhangjiakou) zrealizowały w systemie „internet+inteligentna moc” przyłączenie do sieci o pełnej przepustowości. W tych elektrowniach fotowoltaicznych zostało zastosowane rozwiązanie KEHUA z zewnętrznym falownikiem centralnym 1500 V. Zapewniło to stabilność prądu wyjściowego i maksymalizację korzyści systemu. Odnawialna energia elektryczna wytwarzana w elektrowni jest przesyłana do Pekinu w celu zaspokojenia zapotrzebowania na energię elektryczną obiektów w strefie pekińskiej, strefie Yanqing oraz strefie zimowych igrzysk olimpijskich w Zhangjiakou. Po raz pierwszy w historii igrzysk olimpijskich wykorzystana energia elektryczna jest w 100% odnawialna.

Projekt demonstracyjny fotowoltaiki „internet+inteligentna moc” w Zhangbei charakteryzuje się średnią roczną produkcją energii elektrycznej na poziomie około 1,5 miliarda kWh, co odpowiada energii elektrycznej wytworzonej przez spalenie 616 600 ton węgla w elektrowni konwencjonalnej. Dzięki temu zmniejszono roczną emisję dwutlenku węgla o 1,54 mln ton, dwutlenku siarki o 46,3 tyś. ton oraz tlenku azotu o 23,2 tyś. ton. W ciągu ostatniego roku od podłączenia do sieci, rozwiązanie KEHUA przetrwało próbę ekstremalnych zjawisk pogodowych i odegrało znaczącą rolę w Zhangbei, z powodzeniem dostarczając niskoemisyjną i odnawialną energię na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022.

Jako jeden z wiodących światowych dostawców rozwiązań PV+ESS, KEHUA od 34 lat zajmuje się technologią konwersji energii elektrycznej. Pozwoliło to, na zgromadzenie bogatego doświadczenia w projektowaniu i umożliwiło znalezienie dobrych rozwiązań w różnych dziedzinach energetycznych OZE takich fotowoltaika, magazynowanie energii, mikro-sieci , elektrownie wiatrowe czy integracja z instalacjami itp. Produkty Kehua okazały się trwałe w trudnych warunkach eksploatacyjnych: w ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach, intensywnej wilgotności i wysokim poziomie mgły solnej. W przyszłości, dzięki serii produktów o wysokiej jakości i niezawodności, a także rozwiązaniom scenariuszowym, KEHUA będzie nadal opracowywać innowacje technologiczne i tworzyć potencjał dla klientów na całym świecie.

Źródło: Kehua Tech

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika