Mobilna fotowoltaika: elektryczność gdziekolwiek – kiedykolwiek

14 lipca 2022
Mobilna fotowoltaika: elektryczność gdziekolwiek – kiedykolwiek

PolarGreen rewolucjonizuje dostęp do energii elektrycznej uzyskiwanej ze Słońca dzięki innowacyjnym, przenośnym systemom fotowoltaicznym. Od telefonu komórkowego po akumulator samochodowy, urządzenia w kamperze, koncert w wyjątkowym miejscu, obozy humanitarne, wsparcie elektryczne na obszarach katastrof, małe wsie, turystykę, a nawet wyspy – to możliwe obszary zastosowania urządzeń hiszpańskiej firmy.

Systemy PolarGreen dostępne są w trzech formatach, o różnych rozmiarach i mocach: CASE, TOW i CONTAINER. Transport i uruchomienie CASE, TOW i CONTAINER jest proste, nie wymaga żadnych narzędzi ani specjalnego przeszkolenia. Zdobyte doświadczenie w projektowaniu i budowaniu urządzeń dla lotnictwa pozwoliło firmie na stworzenie innowacyjnych, łatwych do ustawienia, elastycznych, mobilnych i wytrzymałych konstrukcji.

Podręczne, wszechstronne i trwałe źródło zasilania w walizce

PolarGreen CASE to przenośny system wytwarzania energii słonecznej do zastosowań o niskim poborze mocy. Jego solidna i praktyczna konstrukcja została pomyślana tak, aby można ją było łatwo transportować, podróżując.

Przygotowany do jednoczesnego ładowania dwóch urządzeń mobilnych CASE ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Można do niego podłączyć akumulatory do skuterów, rowerów, a nawet samochodów, małe urządzenia i narzędzia, oświetlenie lub systemy nawadniające, urządzenia medyczne, takie jak nebulizatory lub maski do wspomagania oddychania CPAP. Idealnie sprawdza się podczas podróży turystycznych oraz w sytuacjach awaryjnych.

PolarGreen CASE zawiera składany system paneli słonecznych, który można szybko i łatwo rozłożyć i podłączyć. W ciągu zaledwie kilku minut PolarGreen CASE jest gotowy do użycia jako generator energii elektrycznej ze światła słonecznego, a wbudowany akumulator przedłuży użytkowanie zestawu. Zawiera także gniazdo zasilania, które pozwala na ładowanie akumulatora energią również z konwencjonalnej sieci elektrycznej. Dostępne są wersje o mocach 200, 600 i 1000 Wp.

Praktyczny, ekologiczny i przewoźny system PV na przyczepie samochodu osobowego

PolarGreen TOW – to kompaktowy system wytwarzania energii oparty na rozkładanych modułach słonecznych. Całość o mocy 650 Wp zintegrowana jest na przyczepie.

Jest to bardzo mobilny zestaw PV do radzenia sobie w sytuacjach wymagających niesienia pomocyhumanitarnej, z klęskami żywiołowymi, przerwami w dostawie prądu lub do zastosowania w czasie wydarzeń i uroczystości w nietypowych miejscach.

PolarGreen TOW to przyczepa o innowacyjnej konstrukcji, w której zarówno moduły fotowoltaiczne, jak i falownik, kontroler, a nawet akumulator – wszystko to zintegrowane w kompaktowym, rozkładanym i łatwym do przewożenia formacie. Instalacja PolarGreen TOW wymaga tylko 30 minut i umożliwia natychmiastową dostępność energii elektrycznej ze światła słonecznego, a nawet przechowywanie jej do późniejszego wykorzystania, a wszystko to można kontrolować za pomocą własnej aplikacji. To źródło czystej energii nie generuje hałasu ani odpadów.

Mobilna farma fotowoltaiczna – duża moc, zero ograniczeń

PolarGreen CONTAINER to najpotężniejsza wersja produktów PolarGreen, reprezentująca swoją główną koncepcję: czysta, natychmiastowa i przenośna energia. Moduły zdolne do przekształcania światła dziennego w energię pozwalają uzyskać wysokipoziom mocy. Każdy kontener może dostarczyć do 82 kWp mocy. Ponadto kontenery można podłączać równolegle, aby w razie potrzeby wygenerowały większą moc.

PolarGreen CONTAINER to wyjątkowe urządzenie, wyposażone w innowacyjny system wysuwania, który pozwala na rozłożenie znajdujących się wewnątrz modułów fotowoltaicznych i natychmiastowe rozpoczęcie dostarczania prądu o dużej mocy. W ciągu zaledwie pół godziny PolarGreen CONTAINER jest gotowy do produkowania lub magazynowania energii bez użycia narzędzi i wykwalifikowanego personelu.

Produkty PolarGreen są projektowane i wytwarzane w ścisłej zgodności ze standardami ustanowionymi przez Unię Europejską, dzięki czemu spełniają wszystkie gwarancje bezpieczeństwa. Cały nasz sprzęt wykonany jest z najlepszych komponentów na rynku i posiada gwarancje Unii Europejskiej, a także pomoc techniczną na wypadek każdej ewentualności.

Źródło: PolarGreen

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika