Portfolio w zakresie magazynowania energii GoodWe poszerza się o nowe, zaawansowane technologicznie produkty, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane na największych w Polsce targach OZE i zdążyły już zdobyć swoje pierwsze nagrody. Premiera wysokonapięciowego magazynu energii, prezentacja nowości produktowych w zakresie komercyjnych i domowych falowników hybrydowych to odpowiedź GoodWe na zmiany zachodzące na rynku fotowoltaicznym w Polsce, związane m.in. z wprowadzeniem kolejnej, 4.0. edycji programu “Mój Prąd”, który może stać się realnym bodźcem do zwiększenia autokonsumpcji energii elektrycznej.
GoodWe nie zwalnia tempa. Producent systematycznie poszerza ofertę produktów do magazynowania energii o innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania, umacniając tym samym swoją pozycję wiodącego producenta falowników hybrydowych, według Wood Mackenzie w 2020 roku. Pierwszy falownik hybrydowy (seria ES) firma GoodWe wyprodukowała już w 2014 roku. Podczas gdy większość producentów dopiero niedawno rozpoczęła produkcję i optymalizację swoich technologii pod kątem współpracy z magazynami energii, GoodWe ma już prawie dziesięcioletnie doświadczenie i szereg zrealizowanych badań, aby wprowadzać na rynek tylko najbardziej wydajne produkty. Do tej pory firma dostarczyła już ponad 100 tys. falowników hybrydowych na największe i najbardziej doświadczone rynki magazynowania energii na świecie, takie jak Australia, Niemcy, Czechy, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania i RPA. Tak wszechstronny kontakt z różnymi technologiami, standardami i środowiskami biznesowymi potwierdza, że GoodWe jest gotowe sprostać zmianom w obowiązujących przepisach oraz rozwojowi technologii magazynowania energii na polskim rynku.
Magazyn energii – odpowiedź na potrzeby zmieniającego się rynku
Poza falownikami hybrydowymi, GoodWe rozpoczyna produkcję własnych magazynów energii. Lynx Home F – to seria wysokonapięciowych magazynów energii, które doskonale współpracują z falownikami hybrydowymi GoodWe – Serii ET/ET PLUS i wyróżniają się bardzo prostą, modułową konstrukcją. Funkcja automatycznego rozpoznawania modułów, fabrycznie przygotowane okablowanie plug-and-play oraz zdalne monitorowanie całego systemu za pomocą jednej aplikacji znacznie skracają czas montażu i upraszczają konserwację całego systemu. Niezawodna technologia litowo-żelazowo-fosforanowych (LFP) ogniw zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i dłuższą żywotność, a szeroki zakres pojemności od 6.6kWh do 16,4kWh spełnia rygorystyczne wymagania projektowe. Magazyn energii Lynx Home F jest podstawowym elementem kompleksowego rozwiązania magazynowania energii, które po raz pierwszy zostało zaprezentowane w Polsce na targach ENEX i spotkało się z dużym zainteresowaniem wśród rekordowej w tym roku liczby uczestników.
Przygotuj się na nowy wymiar magazynowania energii
Biorąc pod uwagę nadchodzące zmiany na rynku fotowoltaicznym w Polsce, falownik hybrydowy jest niezbędnym elementem instalacji z magazynem energii. Seria ET PLUS+ charakteryzuje się szeregiem zaawansowanych parametrów technicznych, które sprawiają, że jest to jeden z najbardziej elastycznych produktów do zastosowań domowych na rynku. Jest to 3-fazowy falownik hybrydowy o zakresie mocy 5-10kW, który zapewnia wysoką sprawność i dużą moc ładowania dla optymalnego wykorzystania energii, elastyczne zarządzanie energią poprzez inteligentne sterowanie urządzeniami „SG Ready” oraz umożliwia asymetryczne oddawania energii na fazy. Zintegrowana funkcja przełączania się na zasilanie awaryjne (back-up) w standardzie UPS (poniżej 10ms) gwarantuje niezawodność i bezpieczeństwo całego systemu PV. Do montażu falownika hybrydowego ET PLUS nie potrzebujemy żadnego dodatkowego wyposażenia, wszystkie komponenty (np. licznik, przekładniki prądowe) są zawarte w zestawie, co jest dodatkowym wyróżnikiem na rynku.
GOODWE wkracza na rynek komercyjnych falowników hybrydowych
I to jeszcze nie wszystko. Firma GoodWe, mimo że posiada najszerszą na rynku ofertę rozwiązań do magazynowania energii, zaprezentowała również nowy komercyjny falownik hybrydowy. Trójfazowa seria ETC o mocy 50 kW współpracuje zarówno z siecią publiczną, jak i z magazynami energii. Falownik hybrydowy ETC charakteryzuje się szerokim zakresem napięcia akumulatorów od 200 do 865V oraz prostą, modułową konstrukcją plug-and-play, która pozwala na bardziej elastyczną i łatwiejszą instalację z możliwością rozbudowy mocy falownika w przyszłości. Urządzenie jest w stanie przełączyć się w tryb awaryjny w czasie krótszym niż 8 ms. Seria ETC jest idealnym rozwiązaniem do magazynowania energii w zastosowaniach komercyjnych i przemysłowych, bez względu na to, czy użytkownik chce zwiększyć zużycie energii na własne potrzeby, oszczędzać energię podczas obciążeń szczytowych czy zapewnić zasilanie awaryjne na poziomie UPS.
–Obecnie na polskim rynku fotowoltaicznym zachodzą istotne zmiany, które przełożą się na większy poziom komplikacji dla nowych prosumentów. Zmiana prawa, której głównym elementem jest sposób rozliczenia, oraz wprowadzenie dofinansowania do rozwiązań inteligentnego zarządzania i magazynowania energii elektrycznej zmieni obraz fotowoltaiki w Polsce, a spotęguje ją rozwój rynku rozwiązań grzewczych opartych na energii elektrycznej. GoodWe jest gotowe na zmiany w każdym zakresie, zarówno pod kątem inteligentnych rozwiązań hybrydowych, jak i magazynów energii. Rozwiązania GoodWe są gotowe do współpracy z pompami ciepła, a nowoczesne magazyny energii pozwolą na nieprzerwane zasilanie tych urządzeń nawet podczas awarii sieci– dodaje Daniel Moczulski, Dyrektor Regionu CEE w GoodWe Europe GmbH.
Rozwiązania dla farm fotowoltaicznych
Nie zabrakło również nowości projektowych. Firma GoodWe zaprezentowała zaawansowaną serię falowników dużej mocy HT 1500V, dedykowanych do instalacji projektowych montowanych na gruncie. Urządzenie posiada obszerną listę funkcjonalności, opracowanych w celu zmniejszenia kosztów instalacji, obsługi i konserwacji systemu. Falownik posiada opcję 6 MPPT i 12 MPPT, komunikację PLC i jest kompatybilny z modułami dużej mocy o wymiarze ogniw 182mm/210mm. Seria HT-1500V ma funkcję monitorowania na poziomie pojedynczego łańcucha oraz wbudowaną diagnostykę krzywej prądowo-napięciowej w celu inteligentnego wykrywania problemów z napięciem i prądem. Falowniki są również wyposażone w opcjonalną funkcję PID Recovery i mogą realizować 24-godzinny monitoring. W przypadku modeli GW225KN-HT i GW250KN-HT, zaawansowana ochrona łańcucha fotowoltaicznego zminimalizuje straty w wytwarzaniu energii, gdy wystąpi zwarcie lub odwrotne sprzężenie. Konfigurację HT 1500V można łatwo przeprowadzić przez Bluetooth, a diagnostykę i aktualizację oprogramowania sprzętowego można wykonać zdalnie. Ten wyjątkowy szereg funkcjonalności został opracowany z myślą o zapewnieniu najniższego kosztu wyprodukowania energii elektrycznej (LCOE).
OBEJRZYJ RELACJĘ GOODWE Z TARGÓW ENEX
Kontakt w Polsce:
artykuł sponsorowany