Nowy magazyn BayWa r.e. w Gdańsku

20 lutego 2024
Nowy magazyn BayWa r.e. w Gdańsku

BayWa r.e. otwiera nowy magazyn w Gdańsku o powierzchni 25 000 m2, łącznie firma będzie dysponowała 45 000 m2 powierzchni magazynowej w Polsce.

Nowa lokalizacja i większa powierzchnia to wiele korzyści i nowych możliwości dla klientów i partnerów BayWa r.e. Solar Systems. Trwa zatowarowanie magazynu w Gdańsku, z którego wyjechały pierwsze wysyłki do odbiorców.

Łukasz Zaziąbł, dyrektor zarządzający BayWa r.e. Solar Systems.

 

 

Chcemy być bliżej naszych klientów z północnej części Polski, tak aby zagwarantować możliwie najwyższy poziom obsługi na terenie całego kraju – mówi Łukasz Zaziąbł, dyrektor zarządzający BayWa r.e. Solar Systems.

 

 

 

BayWa r.e. do tej pory dysponowała dwoma magazynami na południu kraju (pod Krakowem), teraz zdecydowała się na otwarcie kolejnego – na północy. Inwestycja obejmuje również otwarcie drugiego biura sprzedaży wspierającego handlowo i technicznie klientów z tej części kraju.

Atuty nowej lokalizacji

 

Lokalizacja w Gdańsku została wybrana z kilku ważnych powodów. Jednym z nich jest niedaleka odległość od terminala DCT Gdańsk, który jest największym terminalem kontenerowym na Bałtyku. Magazyn jest położony od niego zaledwie ok 1 km w linii prostej, jedynie kilka minut jazdy. Istotne jest też sąsiedztwo tras szybkiego ruchu: obwodnicy południowej, autostrady A1 oraz kolei. Z punktu widzenia logistyki firmy to strategiczne położenie.

Funkcje nowego magazynu

Celem jest realizacja zamówień całości portfolio produktowego BayWa r.e. Solar Systems. Wysyłki organizowane będą pod wskazany adres, ale możliwa będzie także realizacja z odbiorem osobistym już w pierwszych dniach po uruchomieniu magazynu.

BayWa r.e.  planuje także, w miarę możliwości, oferować przestrzeń magazynową innym firmom z branży, tworząc tym samym wartości dodane dla całego łańcucha dostaw oraz rozwinąć importową, magazynową, celną i podatkową obsługę dostawy towaru dla dużych przemysłowych inwestycji, krótkoterminowe i elastyczne usługi magazynowania dla najważniejszych partnerów firmy. To unikalne usługi w modelu dystrybucji, które wyróżnią BayWa r.e na tle konkurencji.

Przestrzeń magazynowa przy terminalu portowym będzie także wsparciem dla innych europejskich spółek BayWa r.e., co wzmocni pozycję polskiej spółki, także w strukturze wewnętrznej organizacji.

Uruchomienie magazynu

Magazyn ruszy pełną parą jeszcze w pierwszym kwartale 2024. W tej chwili jest wykańczany i rozpoczęto jego zatowarowanie. Już od drugiego kwartału firma chce prowadzić kompleksowe operacje logistyczne.

 

artykuł sponsorowany