Optymalizacja energii odnawialnej w wersji Enphase – Home Connect

15 września 2022
Optymalizacja energii odnawialnej w wersji Enphase – Home Connect

Enphase Energy, Inc. wraz z Home Connect, otwartą platformą cyfrową, umożliwią zarządzanie urządzeniami gospodarstwa domowego różnych marek za pomocą aplikacji smartfona. Home Connect jest dostępny dla dziewięciu znanych marek sprzętu AGD, w tym: Bosch, Siemens, Gaggenau, Neff i Thermador. W ramach umowy Enphase® zintegruje swoje domowe systemy energetyczne z platformą Home Connect, oferując inteligentny, czysty i bardzo wydajny sposób zasilania urządzeń domowych obsługujących Home Connect.

Integracja ma celu umożliwienie klientom Enphase i Home Connect łatwe konfigurowanie urządzeń gospodarstwa domowego za pomocą aplikacji. W okresach szczytowej produkcji energii słonecznej, pozaszczytowych okresów zużycia energii lub gdy ceny energii są najniższe, działanie urządzeń gospodarstwa domowego jest najbardziej ekonomiczne. Dodatkowo konsumenci mogą skonfigurować system tak, aby zasilał urządzenia energią słoneczną zgromadzoną w domowych magazynach energii w ustalonych ramach czasowych. Łącząc konto Home Connect, użytkownicy mogą bezproblemowo korzystać z aplikacji Enphase® do zarządzania urządzeniami obsługującymi Home Connect w celu uzyskania optymalnej wydajności.

Dzięki współpracy z Enphase połączenie zmywarki, pralki i suszarki z obsługą Home Connect da możliwość automatycznego uruchomienia tych urządzeń w najbardziej ekonomicznym czasie i maksymalizacji wykorzystania czystej energii – powiedziała Stefanie Lipps, dyrektor zarządzający Home Connect. – Dzięki takiemu rozwiązaniu gospodarstwa domowe naszych użytkowników działają bardziej efektywnie i w zrównoważony sposób – dodała.

Cieszymy się, że możemy współpracować z markami AGD, takimi jak Bosch, wokół wspólnej wizji tworzenia bardziej zrównoważonej przyszłości dla wszystkich ludzi – powiedział Gokul Krishnan, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Enphase Energy. – Konsumenci są dziś bardziej niż kiedykolwiek zmotywowani do podejmowania decyzji dotyczących zrównoważonego stylu życia i przejmowania kontroli nad zużyciem energii. Za pomocą kilku dotknięć aplikacji Enphase gospodarstwa domowe będą mogły oszczędzać pieniądze, korzystać z energii słonecznej i cieszyć się większą wygodą w codziennym życiu – kontynuował.

W aplikacji Enphase można wybierać, które podłączone urządzenia i programy mają działać o określonej porze dnia. Urządzenia mogą być bezpośrednio zasilane energią słoneczną przez mikroinwertery firmy Enphase, a także pozwalają dokładnie śledzić, ile energii produkuje system fotowoltaiczny w danym momencie. Wytwarzanie, wykorzystywanie, oszczędzanie, a nawet sprzedaż energii są całkowicie programowalne. Dzięki Home Connect i Enphase gospodarstwo domowe może magazynować energię za pomocą dowolnych systemów baterii, a następnie wykorzystywać tę energię do uruchamiania swoich urządzeń w optymalnym czasie.

O Enphase Energy, Inc.

Enphase Energy, globalna firma zajmująca się technologią energetyczną z siedzibą we Fremont w Kalifornii jest wiodącym na świecie dostawcą systemów solarnych i baterii opartych na mikroinwerterach sterowanych za pomocą inteligentnej aplikacji mobilnej. Firma zrewolucjonizowała branżę fotowoltaiczną dzięki technologii opartej na mikroinwerterach i buduje kompleksowe rozwiązania w zakresie energii słonecznej, baterii i oprogramowania. Enphase dostarczył ponad 48 mln mikroinwerterów, a ponad 2,5 mln systemów opartych na Enphase zostało wdrożonych w ponad 140 krajach.

O Home Connect GmbH

Home Connect łączy różne marki urządzeń gospodarstwa domowego w jednej praktycznej aplikacji i rozszerza ich działanie o liczne przydatne funkcje, takie jak sterowanie za pomocą asystentów głosowych, smartwatche i konfigurowanie indywidualnych procedur. Jako otwarta platforma Home Connect jest ciągle rozbudowywana o nowe funkcje i usługi, zapraszając do współpracy partnerów w zakresie działania inteligentnego domu, umożliwiając interakcję z innymi urządzeniami i funkcjami inteligentnego domu. Obecnie urządzenia obsługujące Home Connect mogą być używane w wygodny, spersonalizowany sposób w 59 krajach, w 30 językach i u prawie 60 partnerów.

Źródła: Enphase Energy, Home Connect.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika