Przenośna bateria półprzewodnikowa do zastosowań domowych

16 września 2022
Przenośna bateria półprzewodnikowa do zastosowań domowych

SuperBase V to seria domowych systemów zasilania typu plug-and-play firmy Zendure.Modułowe elektrownie słoneczne występują w dwóch wariantach – SuperBase V 6400 i SuperBase V 4600 – o pojemności bazowej odpowiednio 6,4 kWh i 4,6 kWh.

Największy z serii – model SuperBase V 6400 – posiada unikalną baterię półprzewodnikową, mniejszy ma standardowy pakiet baterii LiFePO4. Oba modele są skalowalne, pierwszy z nich można rozbudować do 64 kWh przy użyciu 6,4 kWh pojedynczych segmentów.

Wytrzymały SuperBase V 6400 integruje falownik 3800 W, współpracując z modułami PV. Dwie jednostki urządzeń można sparować, uzyskując moc wyjściową 7600 W przy 240 V. Pozwala to płynnie obsługiwać całe gospodarstwo domowe. Według informacji Zendure, aby uzyskać całkowitą niezależność energetyczną do podłączenia SB z istniejącą wewnętrzną siecią, wystarczy jeden kabel. Zendure SuperBase V będzie pierwszą przenośną elektrownią wyposażoną w koła, dzięki którym z łatwością można zmieniać miejsce położenia ciężkiego zestawu.

Jak wspomniano powyżej, domowy system magazynowania energii Zendure jest wyposażony w zaawansowane akumulatory półprzewodnikowe, które według firmy są o 42% bardziej energooszczędne niż standardowe alternatywy LiFePO4. Bateria półstała jest również uważana za najbezpieczniejszą dla zestawów baterii do systemów przenośnych. W połączeniu z systemem zarządzania baterią mogą one z łatwością osiągać żywotność do 10 lat.

Zendure zaprojektował również eleganckie i bardzo wydajne moduły fotowoltaiczne o mocy 400 W i sprawności powyżej 22% dla swojego systemu bateryjnego. Moduły można połączyć ze sobą oraz z systemem akumulatorowym w prosty sposób, bez potrzeby stosowania nieporęcznych kabli, adapterów i złączy. Moduł ma wymiary 39,37 × 88,19 × 0,98 cala i waży zaledwie 14 kg, będąc jednym z lżejszych modułów fotowoltaicznych na rynku o dużej mocy.

Firma wprowadza na rynek amerykański i europejski wersje systemu z różnymi parametrami wejścia i wyjścia. Wersja amerykańska ma maksymalną moc wyjściową 1800 W przy 120 V i 3800 W przy 240 V. Wersja europejska ma maksymalną moc wyjściową 3680 W przy 230 V i 1725 W przy 115 V. System można ładować z mocą do 6600 W.

Zendure to jeden z najszybciej rozwijających się start-upów EnergyTech zlokalizowanych w centrach technologicznych Doliny Krzemowej w USA oraz Doliny Krzemowej Greater Bay Area w Chinach i Japonii. Portfolio wytrzymałych konstrukcji, wszechstronnych i wiodących w branży akumulatorów mobilnych, przenośnych elektrowni, rozwiązań szybkiego ładowania – IoT w zakresie przechowywania energii w domu było wielokrotnie nagradzane na całym świecie.

Źródło: Zendure USA Inc., © 2022 BestPortableSolarGenerators.Com

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika