Składany system fotowoltaiczny SmartFlex firmy Kopp

15 grudnia 2022
Składany system fotowoltaiczny SmartFlex firmy Kopp

Heinrich Kopp GmbH przedstawia innowacyjne rozwiązanie fotowoltaiczne do użytku prywatnego i komercyjnego. Składany system SmartFlex jest dostarczany w stanie gotowym do montażu. Oszczędza czas, koszty, wydatki na personel i odpady po opakowaniach w miejscu instalacji.

System SmartFlex składa się z czterech modułów fotowoltaicznych oraz rozkładanej konstrukcji wsporczej. Jest dostarczany w stanie gotowym do montażu wraz ze wszystkimi niezbędnymi komponentami. Można go zamontować na dachu za pomocą tylko jednego narzędzia. Do uruchomienia instalacji potrzebny jest dźwig oraz dwóch uprawnionych techników. SmartFlex wyróżnia się pod względem trwałości. Jest transportowany w niewielkiej ilością opakowań wielokrotnych, co jest bardzo interesujące dla wielu deweloperów, zwłaszcza w dobie rosnących kosztów utylizacji. System wyróżnia możliwość łatwego zdemontowania w dowolnym momencie, na przykład podczas przeprowadzki lub rozbudowy.

Mocny i bardzo elastyczny

Po rozłożeniu systemu, moduły Kopp SmartFlex mają powierzchnię ok. 1,7 m² i moc wyjściową 1,6 kWp. W zależności od wielkości dachu i zapotrzebowania energetycznego, dowolną liczbę segmentów można łatwo i bez kotwienia łączyć ze sobą za pomocą tylko jednego narzędzia. Dzięki dostarczonemu materiałowi balastowemu, system może z łatwością wytrzymać silne wiatry i inne ekstremalne warunki pogodowe.

Oszczędza czas, pieniądze, wysiłek i zasoby ludzkie

Na miejscu montażu, dźwig przemieszcza moduły bezpośrednio z kartonów na dach, gdzie są one następnie rozkładane i łączone ze sobą przez zaledwie dwóch techników zajmujących się energią słoneczną. Skrócony okres budowy jest szczególnie korzystny dla klientów komercyjnych, dla których czas udostępnienia miejsca budowy ma kluczowe znaczenie. Dzięki szybkiemu montażowi, system ogranicza  zaangażowanie personelu instalatorów fotowoltaiki, a także ogranicza do minimum uciążliwą pracę fizyczną, co jest szczególnie korzystne przy złej pogodzie. Kolejną zaletą jest większa elastyczność możliwości montażu w miesiącach zimowych. Nawet większy system można zainstalować w krótkim czasie.

Zrównoważony łańcuch procesów – od wstępnego planowania do dostawy

Czynnikiem decydującym  o powodzeniu szybkiego montażu jest zorientowana na usługi produkcja i łańcuch dostaw. Kopp SmartFlex (nośniki modułów, materiał balastowy, kable, zabezpieczenia i wszystkie niezbędne komponenty) jest całkowicie wstępnie zmontowany, złożony i zapakowany w skrzynie transportowe wielokrotnego użytku, w zakładzie produkcyjnym w Kahl am Main. Procesy te, z których część jest opatentowana, gwarantują jednolitą, powtarzalną jakość instalacji systemu. Ponadto zmniejszają ilość odpadów i związane z nimi koszty utylizacji. Demontaż jest również nieskomplikowany, ze względu na pozbawioną kotew technologię „plug & play”. To sprawia, że Kopp SmartFlex jest bardzo interesującym obiektem na wynajem.

Źródło: Heinrich Kopp GmbH                                                           Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika