Solplanet zyskuje partnera w Polsce i UE

6 grudnia 2022
Solplanet zyskuje partnera w Polsce i UE

W listopadzie 2022 r. spółka Xene P.S.A. podpisała umowę partnerską z AISWEI B.V., światowym producentem m.in. falowników fotowoltaicznych marki Solplanet na współpracę w Polsce oraz na rynkach zagranicznych, na których aktywnie działa Xene.

Xene P.S.A. to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się dystrybucją komponentów fotowoltaicznych oraz innych produktów OZE w Polsce i na wybranych rynkach UE, takich jak: Niemcy, Rumunia czy kraje Beneluksu. Klientami Xene są duże firmy instalacyjne, firmy regionalne i ekipy instalacyjne, które obsługują segment B2C, B2B i które budują farmy PV. Wśród klientów zagranicznych XENE dociera  również do dużych hurtowni elektryczno-sanitarnych.

Solplanet to marka oferująca szeroką gamę modeli falowników on-grid, zarówno jedno- (od 1 kW do 10 kW, w Polsce, ze względu na przepisy, maksymalnie można zainstalować falownik o mocy 3,6 kW) jak i trójfazowych (od 3 kW do 50 kW), które można dopasować do potrzeb klienta. Producent podąża również za potrzebą rynku energetycznego i niedawno wprowadził do oferty falowniki hybrydowe (8, 10, 12 kW) oraz inteligentne stacje ładowanie EV serii SOL EVPOWER.

Nowa seria falowników G2 Pro (3-20 kW oraz 40-50 kW) i G3 (25-40 kW) charakteryzuje się szerokim zakresem napięć pracy (od 150 do 1000 V DC), ale co najważniejsze podwyższonym prądem łańcucha DC do 16 A (a nawet 20 A). Dodatkowo nagroda Red Dot Design za ciekawą stylistykę obudowy w kolorze stalowego błękitu podnosi atrakcyjność tych modeli falowników.

Inżynierowie z działu R&D stale rozwijają i testują w certyfikowanych laboratoriach ISO prototypy, czego dowodem są nowe modele falowników oraz zapowiedź poszerzenia w przyszłym roku portfolio falowników on-grid od 80 kW do 110 kW oraz baterii HV do falowników hybrydowych.

– Wybór odpowiedniego falownika ma wielkie znaczenie dla późniejszej pracy całej instalacji i stopnia zadowolenia z jej użytkowania, dlatego niezmiernie nas cieszy, że urządzenia Solplanet znalazły się w ofercie firmy Xene – mówi Adam Rosiak, Central & East Europe Sales Director. – Dzięki temu nasza nowa seria falowników, wyposażona w inteligentne aplikacje, najnowszą technologię i do tego wyróżniająca się na rynku nowoczesnym designem, stanie się ważnym elementem jeszcze większej liczby instalacji PV, zarówno w Polsce, jak i w Europie.

 

 

Źródło: Xene