System Microgrid™ dla budynków firmy Hover z napędem wiatrowym i fotowoltaiką

14 listopada 2022
System Microgrid™ dla budynków firmy Hover z napędem wiatrowym i fotowoltaiką

Energia odnawialna ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia zerowej emisji, ponieważ nie uwalnia szkodliwych zanieczyszczeń do atmosfery. I chociaż czasami początkowy koszt inwestycji w energię odnawialną może być wyższy niż w przypadku tradycyjnych paliw kopalnych, z czasem pozwoli to zaoszczędzić pieniądze, a także przyniesie korzyści środowisku. Nie bez znaczenia pozostaje miejsce instalacji generatorów OZE wykorzystujące istniejące zasoby dostępnych powierzchni, dzięki czemu umożliwia odbiór wyprodukowanej energii elektrycznej bez konieczności jej przesyłu.

Hover Wind-Powered Microgrid™ łączy w sobie wytwarzanie energii wiatrowej i słonecznej. Centralnym elementem mikrosieci jest opatentowana przez firmę Hover turbina wiatrowa o mocy 36 kW. Zainstalowany na nawietrznej krawędzi dachu budynku, przełomowy projekt aerodynamiczny wykorzystuje budynek jako żagiel i zapewnia moc na skalę komercyjną. Generator z napędem bezpośrednim zmniejsza tarcie i pozwala na generację przy niskich prędkościach obrotowych. Panel fotowoltaiczny (zespół modułów) zainstalowany na środku dachu działa jako uzupełnienie układu turbinowego, generując energię w ciągu dnia. Energia wytworzona przez oba źródła jest kierowana do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Energią (ZSZE) firmy Hover. W ZSZE energia jest integrowana i przekształcana w 3-fazowy prąd przemienny o parametrach sieci, a następnie przekierowywana bezpośrednio do systemu zarządzania energią w budynku.

Testy wykazały, że Hover Wind-Powered Microgrid™ może w większości przypadków zrównoważyć w 100% zużycie energii elektrycznej przez budynek. Czas użytkowania pozostaje jedynym wyzwaniem, jak w przypadku każdej mikrosieci. Chris Griffin, dyrektor generalny Hover, podkreślił znaczenie tego projektu w pracach nad zasilaniem energią odnawialną przez firmę Hover. – W sektorze energii odnawialnej prowadzone są ciągłe eksperymenty, ale tylko niewielki procent tych pomysłów przechodzi testy i jest udostępniany rynkowi na dużą skalę. Hover spędził prawie osiem lat w badaniach i rozwoju, a następnie przez dwa lata przeprowadzał rygorystyczne testy w miejscu naszej instalacji w St. Petersburg na Florydzie. Nie znamy żadnej innej technologii wiatrowej, która przetrwałaby dwa huragany i nadal działa prawidłowo. W pełni pewni naszej technologii, cieszymy się, że możemy rozpocząć produkcję na dużą skalę, która będzie miała miejsce w Memphis w USA – powiedział Griffin.

Chociaż energia słoneczna jest cennym wkładem w czystą energię, firmy wiedzą z doświadczenia, że zastosowanie samej energia słonecznej nie doprowadzi ich do zera netto. Ci, którzy pokryli dachy panelami słonecznymi, mogą zmniejszyć swoją zależność od sieci o 15–20%, a w niektórych rzadkich przypadkach o ponad 30%. Często konieczne są masywne, drogie rozwiązania do przechowywania baterii, aby systemy PV były opłacalne. Jednak dla tych, którzy chcą generować blisko 80–100% swojego zapotrzebowania na energię na miejscu i osiągnąć większe bezpieczeństwo energetyczne, istnieje potężne rozwiązanie, które wytwarza czystą energię przez 24 godz. na dobę.

Hover Wind-Powered Microgrid™ można elastycznie konfigurować, aby zapewnić zindywidualizowane rozwiązanie spełniające potrzeby odbiorców energii elektrycznej w zakresie zasilania w danym miejscu. Wykorzystując moc energii wiatrowej w połączeniu z energią słoneczną i akumulatorami o odpowiedniej wielkości, technologia Hover Wind-Powered MicrogridTM może zapewnić czystą, niezawodną energię budynkom i obiektom różnego przeznaczenia nieemitującą gazów cieplarnianych. A ponieważ system jest modułowy, skalowalny i zaprojektowany uniwersalnie, można go wdrożyć praktycznie w dowolnym miejscu na świecie. Sercem mikrosieci Hover jest inteligentny, zintegrowany system zarządzania energią, który łączy energię generowaną zarówno przez wiatr (AC), jak i energię słoneczną (DC) w jeden czysty, trójfazowy, 480-woltowy strumień mocy.

Źródło: Hover Energy                                                                          Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika