Wydajność ogniw i-TOPCon Trina Solar na poziomie 25,5%

19 kwietnia 2022
Wydajność ogniw i-TOPCon Trina Solar na poziomie 25,5%

Projekty fotowoltaiczne opierają się na produktach wysokiej jakości, które wytrzymują próbę czasu. Trina Solar (TS) ściśle kontroluje każdy etap procesu produkcyjnego, od krystalizacji krzemu po instalowanie modułów w terenie, zapewniając najwyższy poziom jakości funkcjonujących elektrowni PV. Na swoje produkty firma udziela 25-letniej gwarancji.

Trina Solar, globalny dostawca kompleksowych rozwiązań PV i inteligentnej energii, ogłosił pod koniec marca br., że ogniwo i-TOPCon o wymiarach 210×210 mm osiągnęło maksymalną wydajność 25,5%, ustanawiając rekord świata po raz 23. Wynik został poświadczony przez Narodowy Instytut Metrologii w Chinach, ośrodek naukowo-badawczy metrologii i krajową instytucję techniczną metrologii prawnej.

W należącym do firmy State Key Laboratory of PV Science and Technology naukowcy z Trina Solar rozwiązywali problemy techniczne związane z selektywnym emiterem boru, tunelowaniem na dużej powierzchni tlenku krzemu i preparatem domieszkowanego polikrzemu oraz wysokowydajną pasywacją wodorową. Wykorzystując sprzęt do produkcji masowej, osiągnęli maksymalną wydajność dużych ogniw monokrystalicznych typu N o średnicy 210 mm do 25,5%. Ta nowa wydajność, wynik ciągłych innowacji i wysiłków badawczych firmy, po raz kolejny pokazuje sprawność Trina Solar w technologii ogniw 210×210mm i-TOPCon.

Trina Solar prowadzi jedne z najnowocześniejszych badań rozwojowych i jest pionierem fotowoltaicznej branżowej technologii produktowej. Zaangażowanie w badania i rozwój pozwalają opracowywać i produkować wydajne ogniwa i moduły PV, dzięki którym Trina Solar utrzymuje wiodącą pozycję w branży – powiedział dr Chen Yifeng, szef centrum badawczo-rozwojowego ogniw i modułów wysokiej wydajności TS.

Osiągnięcia w projektowaniu i produkcji wysokowydajnego ogniwa typu N i-TOPCon o wymiarach 210×210 mm i toruje drogę do dalszego rozwoju na rynku high-end oraz umacnia pozycję firmy jako lidera w tej dziedzinie. W lutym Trina Solar została wymieniona przez Reuters Events jako jeden ze 100 najlepszych innowatorów w Global Energy Transition 2022. Firma była jedyną notowaną na tej liście spółką w Chinach i jedną z niewielu z regionu Azji i Pacyfiku. Od początku swojej działalności Trina Solar złożyła 2200 wniosków patentowych, co czyni ją liderem w branży i potwierdza zaangażowanie w rozwój fotowoltaiki.

Trina Solar produkuje moduły Vertex o ultrawysokiej mocy: 670 W, 600 W, 550 W, 500 W. Oparte na najnowocześniejszej technologii, moduły Vertex wykorzystują 210-milimetrowe wafle krzemowe, pozwalające osiągnąć modułowi moc wyjściową 670 W i 21,6% sprawności. Dzięki niskiemu napięciu i wyższej mocy wyjściowej łańcucha modułów nowa seria Vertex otwiera ogromny potencjał dalszego obniżania bilansu kosztów systemu.

Źródło: Trina Solar

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika