Ekskluzywny przegląd rozwiązań PV + ESS od Kehua na targach ENEX 2023

17 marca 2023
Ekskluzywny przegląd rozwiązań PV + ESS od Kehua na targach ENEX 2023

W dniach 8–9 marca br. w Kielcach Kehua zaprezentowała się jako wiodący globalny dostawca kompleksowych rozwiązań energetycznych, czym po raz kolejny pokazała swoje głębokie zakorzenienie na polskim rynku energetycznym. Aż 35 lat doświadczenia w branży energoelektronicznej i przeświadczenie o strategicznej pozycji polskiego rynku energii odnawialnej dla Kehua znalazły swój wyraz podczas targów ENEX 2023, największego wydarzenia branżowego OZE w Polsce.

W czasie dwóch dni targowych stoisko Kehua cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających. Zarówno eksperci branżowi, jak i klienci indywidualni zapoznali się z rozwiązaniami oraz produktami Kehua i mieli okazję do rozmowy z naszymi ekspertami technicznymi. Duże wrażenie na naszych gościach wywarła różnorodność produktów wraz z możliwościami ich praktycznego zastosowania. Firma Kehua może pochwalić się szerokim zakresem mocy oferowanych rozwiązań fotowoltaicznych – od 3 kW do 6,8 MW w przypadku inwerterów PV i od 3,5 kW do 5 MW w przypadku systemów magazynowania energii. Tak duży zakres mocy oferowanego sprzętu pozwala na elastyczne zastosowanie produktów Kehua Tech w biznesie, inwestycjach OZE oraz gospodarstwach domowych na całym świecie, wspierając przy tym globalną dekarbonizację.

ENEX 2023 był dla Kehua znakomitą okazją do zaprezentowania rozwiązań ograniczających produkcję CO2 za pomocą fotowoltaiki i magazynowania energii w domach, firmach i inwestycjach wielkoskalowych, takich jak farmy PV oraz farmy magazynowe.

Modułowa Seria ESS iStoragE typu „wszystko w jednym” dla domu

Domowe magazynowanie energii jest jednym z gorących trendów w polskiej branży OZE, nie tylko z powodu wsparcia przez dotacje unijne, rządowe i regionalne, lecz także ze względu na optymalną formę obniżenia rachunków za prąd w przyszłości. Seria iStoragE jest idealnym przykładem nacisku Kehua na estetyczne wzornictwo i technologię, dzięki czemu inteligentny system zarządzania energią w domu staje się częścią jego wnętrza. Dzięki modułowej konstrukcji iStoragE znacznie łatwiejsze są transport i instalacja, co pozwala zaoszczędzić nawet około 30% kosztów. Ponadto czas przełączania trybów systemowych iStoragE off-grid wynosi mniej niż 10 ms, dzięki czemu przełączanie jest niezauważalne.

Zeroemisyjne rozwiązania PV dla domu i firmy

Od momentu wprowadzenia na rynek inwerter stringowy serii X2 stał się produktem wyróżnionym w branży. Przewidziany interfejs do magazynowania energii, zgodnie z przyszłym trendem PV+ESS, wyprzedza czas i umożliwia większą elastyczność w zarządzaniu zieloną energią, projektowaniu i inwestycjach OZE w gospodarstwach domowych i biznesie. Konstrukcja o wysokiej gęstości mocy i niewielkie rozmiary znacznie zmniejszają koszty transportu, przechowywania i instalacji. Seria X2 jest uznawana za falownik fotowoltaiczny z najlepszym zwrotem z inwestycji do zastosowań domowych i biznesowych.

Rozwiązania dla dużych inwestycji fotowoltaicznych i magazynowych

Na targach ENEX 2023 Kehua zaprezentowała swoje falowniki stringowe do zastosowań w dużej skali: SPI125K-B X2 i SPI350K-B-H. Świadomi pracy falowników w trudnych warunkach, inżynierowie Kehua w pełni uwzględnili czynniki związane z wentylacją i odprowadzaniem ciepła, z przeciwdziałaniem korozji oraz pyłoszczelnością. Serie dla elektrowni i farm fotowoltaicznych są zaprojektowane z wysokim poziomem ochrony i możliwością dopasowania do różnych, często trudnych warunków środowiska pracy, charakteryzując się wysoką wydajnością, wysoką ochroną oraz wysoką niezawodnością.

Duża uwaga i szczególne znaczenie rynku polskiego w globalnym układzie dla Kehua pozwala na zwiększenie skali inwestycji firmy w Polsce. Kehua przyczyniła się do budowy wielu projektów fotowoltaicznych w Polsce. W związku z tym w przyszłości będziemy nadal pomagać w rozwoju zielonej energetyki w Polsce i neutralności węglowej świata.

 

O Kehua Tech

Założona w 1988 r. firma Kehua Tech jest wiodącym na świecie dostawcą rozwiązań w zakresie energii odnawialnej oferującym falowniki fotowoltaiczne i rozwiązania systemów magazynowania energii dla farm fotowoltaicznych, projektów biznesowych i zastosowań mieszkaniowych. Do końca 2021 r. instalacje PV firmy Kehua Tech osiągnęły łączną moc 21 GW, a instalacje magazynowania energii 2,6 GW globalnie. Z 35-letnim doświadczeniem w branży energii odnawialnej, produkty Kehua Tech służą w ponad 100 krajach na całym świecie. Na chwilę obecną Kehua znajduje się w rankingu „Top 10” marek falowników fotowoltaicznych wykorzystywanych w projektach finansowanych kredytem terminowym według Bloomberga oraz czołowej piątce światowych dostawców falowników do magazynowania energii według IHS Markit. Dzięki zaawansowanej technologii Kehua będzie konsekwentnie pomagać tworzyć zieloną energię i zwracać szczególną uwagę na globalne ograniczenie emisji CO2.

artykuł sponsorowany