Falowniki w instalacjach fotowoltaicznych

28 kwietnia 2022
Falowniki w instalacjach fotowoltaicznych

O tym, że w Polsce systemy fotowoltaiczne cieszą się niesłabnącą popularnością nie trzeba nikogo przekonywać. Jak pokazują dane Agencji Rynku Energii – zainstalowana moc modułów fotowoltaicznych w Polsce wynosiła na koniec listopada 2021 r. ponad 7,1 GW. Tak duże zainteresowanie wynika z rosnącej świadomości ekologicznej Polaków, podwyżek cen prądu oraz dofinansowań na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.

Decydując się na zakup instalacji fotowoltaicznej, często skupiamy się na modułach, które traktujemy jako kluczowy element systemu. Pamiętajmy jednak, że nie bez przyczyny to właśnie falownik fotowoltaiczny nazywany jest „sercem” instalacji. Jego zadaniem jest bowiem konwersja prądu stałego, który wytwarzają panele fotowoltaiczne, w prąd przemienny.

Ma on także monitorować pracę całej instalacji, dbać o bezpieczeństwo oraz reagować na niestandardowe zachowania sieci energetycznej. Większość inwerterów posiada możliwość zdalnego monitorowania pracy instalacji – zarówno w przeglądarce internetowej jak i poprzez aplikację w telefonie.  Odpowiedni dobór falownika ma zatem duży wpływ na poprawne oraz efektywne działanie całej instalacji fotowoltaicznej.

Biorąc pod uwagę charakter pracy inwerterów możemy podzielić je na 3 grupy: falowniki sieciowe
(on grid) – podłączone jedynie do sieci energetycznej, falowniki wyspowe (off grid)– nie posiadają podłączenia do sieci energetycznej, wyposażone są za to w magazyny energii oraz falowniki hybrydowe, będące połączeniem falownika sieciowego z baterią czy magazynem energii. Poznaj inwertery SOFARSOLAR – lidera na rynku polskim: www.sofarsolar.com

Wybór falownika fotowoltaicznego to kluczowa decyzja, która może wpłynąć zarówno na bieżącą pracę instalacji solarnej, jak i jej wydajność w przyszłości. Zatem zanim zdecydujemy się na zakup instalacji fotowoltaicznej, należy dokładnie przemyśleć, jaki model produkcji i przechowywania energii elektrycznej będzie dla nas najlepszy.

Wybór odpowiedniego falownika – na co zwrócić uwagę?

  • Sprawność – to nic innego jak określenie skuteczności z jaką inwerter zamienia prąd stały
    w przemienny,
  • Bezawaryjna praca – gwarancją jest zakup inwertera sprawdzonej, renomowanej firmy,
  • Gwarancja – najlepsze marki oferują minimum 10-letnią gwarancję, SOFARSOLAR oferuje 12-letnią gwarancję na wszystkie modele falowników (z wyłączeniem falowników hybrydowych – 5 lat), z możliwością przedłużenia jej aż do 20 lat

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Od kilku lat falowniki SOFARSOLAR budują silną pozycje na polskim rynku, a ich sprzedaż nieustannie ma tendencję wzrostową. „Instalatorzy przede wszystkim doceniają produkty SOFARSOLAR za ich intuicyjną i szybką instalację oraz konkurencyjną cenę. Nie bez znaczenia jest  także gwarancja, która wynosi 12 lat – w przypadku falowników sieciowych” – podkreśla Marcin Bratos z Centrum Serwisowego SOFARSOLAR w Polsce.

Wybierz LIDERA, wybierz SOFARSOLAR i zaufaj specjalistom

SOFARSOLAR jest obecnie jedną z pięciu największych firm zajmujących się falownikami
w Chinach. Specjalizuje się między innymi w produkcji, sprzedaży i serwisie inwerterów sieciowych, inwerterów hybrydowych i baterii magazynujących. Urządzenia SOFARSOLAR są instalowane
i użytkowane w ponad 60 krajach na całym świecie, w tym w Polsce.

SOFARSOLAR oferuje falowniki o różnorodnych parametrach, a więc i przeznaczeniu. Wybierając urządzenie na farmę fotowoltaiczną i dużą instalację komercyjną czy do gospodarstwa domowego pamiętaj o tym, aby kupować produkty tylko z oficjalnej dystrybucji SOFARSOLAR w Polsce. Nasi krajowi, oficjalni dystrybutorzy to: CORAB, SOLTEC, ENERGYNAT. Gwarantuje to bezpieczeństwo
i obsługę serwisową w Polsce.

Firma SOFARSOLAR została założona w 2013 roku w Chinach. Obecnie posiada 10 oddziałów w lokalizacjach takich jak Australia, Indie, Włochy, Polska, Niemcy, Wuxi, Shenzhen, Dongguan, Huizhou i Xinyang. Firma specjalizuje się w R&D, produkcji i sprzedaży szerokiej gamy inwerterów, w tym inwerterów sieciowych (1kW~255kW) i inwerterów hybrydowych (3kW~20kW), systemów magazynowania energii i ładowania EV. SOFARSOLAR zapewnia również kompleksową obsługę swoich klientów w celu osiągnięcia optymalnej satysfakcji. Dzięki ugruntowanej, wieloletniej pozycji w pierwszej piątce producentów falowników w Chinach, SOFARSOLAR stał się również jednym z czołowych dostawców rozwiązań w zakresie magazynowania energii i jest powszechnie uznawany za wiarygodnego, wydajnego i profesjonalnego partnera.

Artykuł sponsorowany