Falowniki sieciowe SOFARSOLAR w realizacji projektu oświetlenia tunelu górskiego

9 sierpnia 2021
Falowniki sieciowe SOFARSOLAR w realizacji projektu oświetlenia tunelu górskiego

Wraz z rosnącymi kosztami energii pozyskiwanych ze źródeł konwencjonalnych oraz redukcją dotacji dla sieciowych systemów fotowoltaicznych, istnieje silna potrzeba nieprzerwanego i bezawaryjnego zasilania w obszarach górskich lub stacji bazowych bez stałego dostępu do prądu. Rozwiązaniem jest zintegrowany falownik SOFARSOLAR serii HYD.

Niedawno zakończono realizację oświetlenia tunelu górskiego Longquan Dali w prowincji Zhejiang w Chinach. Projekt jest własnością lokalnego działu transportu. Wybrano zintegrowane falowniki z magazynowaniem energii SOFARSOLAR HYD 5K~20KTL-3PH, zestaw baterii składa się z 80 jednostek 12V 75AH baterii kwasowo-ołowiowych. System złożony jest z modułów fotowoltaicznych, falownika podłączonego do sieci, baterii kwasowo-ołowiowego, uchwytu i obciążenia itp. W ciągu dnia moduły fotowoltaiczne przekształcają energię słoneczną w energię elektryczną, zasilają obciążenie tunelu poprzez zintegrowany falownik podłączony do sieci i ładują baterię w tym samym czasie. Nocą bateria zasila w sposób preferencyjny obciążenie tunelu, a następnie podtrzymuje zasilanie tunelu podczas awarii sieci.

System wytwarzania energii nie jest ograniczony do regionu. Może być instalowany wszędzie tam, gdzie występuje światło słoneczne. Doskonale nadaje się do odległych obszarów bez sieci energetycznej, wysp, łodzi rybackich, gospodarstw rolnych itp. Rozwiązanie takie może być również zastosowane jako awaryjne urządzenie generujące w obszarach częstych przerw w dostawie prądu, jak również jako system off-grid. Między innymi w modelu HYD20KTL 3PH zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania opracowane przez dział R&D SOFARSOLAR.

Zintegrowany inwerter sieciowy HYD20KTL ma nowoczesny design, przejrzysty wyświetlacz, co ułatwia obsługę sprzętu przez klienta końcowego. Komponenty wewnętrzne są wybierane spośród marek sprawdzonych i znanych w branży. Wszystko po to, aby zapewnić jakość i trwałość produktu. Wnętrze zostało zaprojektowane i zbudowane przez zespół R&D tak, aby poprawić wydajność rozpraszania ciepła. Produkt posiada stopień ochrony IP65.

Zintegrowany falownik SOFARSOLAR wyróżniają między innymi: dwa wejścia MPPT, prosta  konfiguracja, zróżnicowane wzorce pracy oraz szybkie uzyski, wiele systemów równoległych, bardziej elastyczne rozwiązania systemowe, tryb APF, maksymalnie 2 wejścia bateryjne Ponadto ma alarmy dźwiękowe i świetlne, zdalną aktualizację oprogramowania i zdalne inteligentne monitorowanie itp.

Rozwiązanie jak w tunelu górskim Longquan Dali w prowincji Zhejiang w Chinach jest stosowane również w innych krajach, w tym także w wielu krajach europejskich.