GoodWe zapowiada pojawienie się w Polsce kolejnych nowości

17 maja 2021
GoodWe zapowiada pojawienie się w Polsce kolejnych nowości

W ramach XIX edycji Targów Odnawialnych Źródeł Energii ENEX wiodący producent falowników fotowoltaicznych i rozwiązań w zakresie magazynowania energii GoodWe zapowiedział pojawienie się na polskim rynku kolejnych nowości. Nowa seria trójfazowych falowników HT 1100V o mocy 100-136 kW oraz HT 1500V o mocy 225-250 kW stanowi idealne rozwiązanie do zbliżających się aukcji OZE, ogłoszonych przez Urząd Regulacji Energetyki. 

Nowa seria falowników łańcuchowych HT od GoodWe (o klasach mocy od 100 kW do 250 kW) to doskonały wybór dla dużych instalacji komercyjnych i przemysłowych. Falownik ten jest kompatybilny z modułami dwustronnymi, posiada 12 MPPT i maksymalną wydajność na poziomie aż do 99%.

Niskie napięcie rozruchowe falownika pozwala na wygenerowanie maksymalnej ilości energii, a szeroki zakres temperatur (-30~60°C) umożliwia pracę nawet w bardzo trudnych warunkach. Seria HT posiada funkcję komunikacji PLC (Power Line Communication), analizę krzywej I-V do wykrywania problemów z prądem i napięciem, czujnik wilgotności i temperatury wewnątrz urządzenia, a także opcjonalną funkcję odzyskiwania PID poprawiającą wydajność systemu. Falowniki są wyposażone w system monitoringu na poziomie łańcucha oraz zintegrowane ograniczniki przepięć (SPD) zarówno po stronie AC jak i DC, co pozytywnie wpływa na całkowite koszty elektrowni fotowoltaicznej.

Seria HT wyróżnia się wysokim poziomem ochrony przed wnikaniem pyłu i wody pod wysokim ciśnieniem IP66 dla całego urządzenia i IP68 dla zestawu chłodzącego, które jest bardzo istotne przy dużych projektach elektrowni fotowoltaicznych, gdzie inwerter wystawiony jest często na skrajne warunki pogodowe. Konfigurację falownika można łatwo przeprowadzić za pośrednictwem Bluetooth, a diagnostykę i aktualizacje można obsługiwać zdalnie.

Seria HT doskonale łączy w sobie najważniejsze parametry techniczne, opracowane przez producenta w celu osiągnięcia większych oszczędności, wyższej wydajności, a także  realizacji optymalnego kosztu wytwarzania energii elektrycznej (LCOE).

Charakterystyka falowników Serii HT:

  • Wysoka wydajność – Minimalne LCOE Kompatybilność z modułami dwustronnymi, maksymalna wydajność do 99%, przewymiarowanie po stronie DC do 50%, przeciążenie po stronie AC do 15%
  • Wyższe uzyski – Oszczędność kosztów 12 MPPT, konfiguracja przez Bluetooth, zdalna diagnostyka i aktualizacja oprogramowania
  • Inteligentny system O&M Komunikacja PLC, 24-godzinny monitoring (Portal SEMS – w wersji polskiej), funkcja analizy krzywej I-V
  • Rozszerzone zabezpieczenia Zintegrowany monitoring na poziomie łańcucha, AFCI, czujnik temperatury i wilgotności wewnątrz urządzenia, funkcja awaryjnego wyłączenia zasilania, wbudowane SPD po stronie AC i DC

Więcej informacji o Serii HT: https://www.youtube.com/watch?v=ue14kAOmY3E

O GOODWE

GoodWe jest wiodącym światowym producentem falowników fotowoltaicznych i rozwiązań w zakresie magazynowania energii, notowanym jako spółka akcyjna Giełdzie Papierów Wartościowych w Szanghaju (kod giełdowy: 688390).

Przy łącznej ilości ponad dwóch milionów wyprodukowanych falowników i zainstalowanych 23 GW w ponad 100 krajach, inwertery fotowoltaiczne od GoodWe o mocy od 0,7 kW do 250 kW są stosowane w systemach budynków mieszkalnych i komercyjnych, przemysłowych i wielkoskalowych. GoodWe zatrudnia ponad 2000 pracowników w 15 krajach i według raportu przygotowanego przez grupę Wood Mackenzie jest światowym liderem wśród producentów falowników hybrydowych w 2020 roku. Firma GoodWe została również sklasyfikowana przez IHS Markit jako jeden z 10 najlepszych producentów falowników i zdobyła sześć nagród z rzędu od TUV Rheinland „All Quality Matters”.

Innowacje technologiczne są kluczową kompetencją firmy GoodWe. Dzięki wewnętrznemu zespołowi badawczo-rozwojowemu w dwóch centrach R&D, składającemu się z około 400 pracowników, GoodWe może zaoferować kompleksowe portfolio produktów i rozwiązań dla domowych, komercyjnych i wielkoskalowych zastosowań systemów fotowoltaicznych, zapewniając, że jakość zawsze idzie w parze z wydajnością.

Firma GoodWe stworzyła zintegrowany system obsługi przedsprzedażnej, sprzedażowej i posprzedażnej oraz otworzyła centra serwisowe na całym świecie (w tym w Polsce), dążąc do zapewnienia globalnego wsparcia dla wszystkich klientów, w tym doradztwa projektowego, szkoleń technicznych, wsparcia na miejscu i obsługi posprzedażnej.

Więcej informacji na temat falowników GoodWe znajduje się na stronie producenta: https://pl.goodwe.com/   

 

Kontakt z Goodwe w Polsce

tel. 48 (62) 75 38 087

daniel.moczulski@goodwe.com

service.pl@goodwe.com

www.goodwe.pl

Obserwuj GoodWe