Jackery Solar Generator 1000 Pro: nowy zestaw generatora słonecznego

20 października 2022
Jackery Solar Generator 1000 Pro: nowy zestaw generatora słonecznego

Generator 1000 Pro firmy Jackery Solar to przenośny magazyn energii wraz z modułami fotowoltaicznymi do użytku w domowego oraz na zewnątrz. Na rynku pojawia się coraz więcej takich urządzeń, które możemy wykorzystać jako power bank, zasilając podręczne urządzenia elektryczne w domu i w plenerze, a także jako awaryjne źródło energii. Funkcjonalność takich zestawów zasilających może zaspokoić różne potrzeby podróżników, entuzjastów aktywności na świeżym powietrzu, mobilnych rodzin i innych aktywnych osób.

Nowy generator słoneczny Jackery Explorer 1000 Pro jest dostarczany jako zestaw z modułami fotowoltaicznymi Solar Saga 80 W i Solar Saga 200 W. Według informacji producenta, pełne ładowanie czterema modułami fotowoltaicznymi Solar Saga o mocy 200 W każdy (zestaw o łącznej mocy 800 W) trwa 1,8 godz. Urządzenie można również naładować za pomocą ładowarki zasilanej prądem przemiennym także w czasie 1,8 godz. Ładowanie zestawem składającym się z dwóch modułów o mocy 80 W trwa 9 godz., a ładowanie w samochodzie z instalacji 12 V trwa 4,37 godz.

Przenośne moduły fotowoltaiczne Jackery można łatwo złożyć, aby ułatwić transport i użytkowanie.Wykonane z monokrystalicznych ogniw, posiadają wydajność 23,7%. Wyposażone w regulowane podstawki, bardzo dobrze zabezpieczone i przystosowane do przenośnego użytkowania, idealnie nadają się do ładowania akumulatorów generatora na kempingu i w czasie przerw w dostawie prądu. W razie potrzeby z powodzeniem można je rozłożyć na tarasie lub na balkonie. Jackery Explorer 1000 Pro jest kompatybilny z wszystkimi oferowanymi modułami fotowoltaicznymi Jackery o mocach: 60 W, 80 W, 100 W oraz 200 W. Ważący 11,5 kg, niewielkich rozmiarów (34 × 26,2 × 25,5 cm), przyjazny w eksploatacji Explorer 1000 Pro ma składany uchwyt ułatwiający transport i przechowywanie. Oszczędza miejsce w trakcie przechowywania i w podróży. Ekran wyraźnie wyświetla informacje o 18 trybach pracy. Jest prosty w użyciu i konfiguracji z zestawami przenośnych modułów fotowoltaicznych Solar Saga.

Jak podaje producent, urządzenie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, posiada ochronę przed zwarciem i przepięciem. Falownik czystej fali sinusoidalnej zapewnia stabilną moc, która chroni odbiorniki przed uszkodzeniem. Nie powodując hałasu (46 dB), produkt posiada również system kontroli BMS zapewniający bardzo długą żywotność baterii. Urządzenie zostało wyposażone w regulowane światło LED, co zwiększa jego funkcjonalność kempingową oraz domową w razie braku zasilania sieciowego.

Dwa porty 100 W PD – umożliwiające podwójne szybkie ładowanie – zapewniają stabilne zasilanie urządzeń takich jak telefony, iPady, drony i kamery. Urządzenie obsługuje jednocześnie osiem urządzeń swoimi trzema portami AC 1000 W, dwoma portami USB-A, dwoma portami USB-C i portem samochodowym DC. Niski współczynnik samorozładowania pozwala na 365 dni gotowości do pracy przy 80% naładowania akumulatora, co czyni go doskonałą rezerwą do wykorzystania podczas przerw w dostawie prądu.

Nowy Jackery Solar Generator 1000 Pro posiada 3-letnią standardową gwarancję plus 2-letnią dodatkową, rozszerzoną po rejestracji. Firma oferuje wiele modeli generatorów słonecznych o różnych parametrach, w zależności od potrzeb klientów i przeznaczenia. Jackery to firma założona w Kalifornii w 2012 r., jest pionierem w branży generatorów słonecznych, marką rozpoznawaną na całym świecie.

Źródło: © 2022 Jackery Inc.                                                                Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika