Kehua zachwyciła najnowocześniejszymi rozwiązaniami PV + ESS na ENEX 2024

20 lutego 2024
Kehua zachwyciła najnowocześniejszymi rozwiązaniami PV + ESS na ENEX 2024

W dniu 8 lutego 2024 r. w Kielcach z sukcesem zakończył się ENEX Nowa Energia. Wydarzenie przyciągnęło profesjonalistów i przedstawicieli branży energii odnawialnej z całego świata, aby wymienić się pomysłami na temat najnowszych innowacji i postępu technologicznego.

Kehua zaprezentowała niezawodne oraz nowoczesne rozwiązania PV i ESS zaprojektowane w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania na energię odnawialną o wysokim poziomie bezpieczeństwa i wydajności. Hitem targowym były gównie biznesowe i inwestycyjne scenariusze zastosować, choć nie zabrakło też odwiedzających zainteresowanych rozwiązaniami domowymi.

Rozwiązania wielkoskalowe

Dla inwestorów w farmy fotowoltaiczne, Kehua zaprezentowała falowniki stringowe SPI 350K-B-H. Inwerter ten jest wykorzystywany na całym świecie, zapewniając wydajną i niezawodną pracę. Elastyczne możliwości projektowe pozwalają na użycie tego falownika zarówno w przypadku standardowych modułów <550W i tych potrzebujących wyższych prądów o mocy >600W-720W.

Ten wysoce wielkoskalowych produkt, świadczy o zaangażowaniu firmy Kehua w tworzenie zrównoważonych i efektywnych ekonomicznie rozwiązań energetycznych dla największych projektów fotowoltaicznych i bateryjnych.

 

W szczególności falowniki Kehua SPI 250K-B-H z powodzeniem zostały wykorzystane w projekcie o mocy 37 MW w Polsce. Inwestycja zrealizowana przez Tauron, jedną z największych firm w polskim sektorze energetycznym, demonstruje skuteczność i wydajność zaawansowanych rozwiązań Kehua w rzeczywistych projektach, pokazując zdolność do maksymalizacji produkcji energii i wydajności operacyjnej.

 

Dzięki 35-letnim badaniom technologicznym i doświadczeniu w dziedzinie energii odnawialnej, Kehua wygrała przetarg na projekt magazynowania energii o mocy 1,2 GWh w północno-zachodnich Chinach w styczniu 2024 r., który jest również największym na świecie projektem integracji magazynowania energii w konfiguracji sieciowej.

Kontenerowe magazyny energii do wielkoskalowych inwestycji są specjalnością firmy za co otrzymała wyróżnienie w postaci TIER 1 BloomberNEF dla magazynów energii. Flagowym produktem w segmencie farm magazynów energii jest S3-EStation chłodzony cieczą kontenerowy system magazynowania energii.

Targi ENEX 2024 potwierdzają, że Kehua wnosi znaczący wkład w rozwój wielkoskalowych magazynów energii i farm fotowoltaicznych w Polsce oraz całej Europie, dostarczając najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie energii odnawialnej oraz inteligentne technologie zarządzania energią.

Rozwiązanie C&I

 

S3-EStore to sztandarowy produkt Kehua w dziedzinie komercyjnych i przemysłowych systemów magazynowania energii. Integruje on PCS, Baterie i system zarządzania, umożliwiając przedsiębiorstwom osiągnięcie większej niezależności energetycznej, obniżenie kosztów i uzyskanie zrównoważonego rozwoju. Kompaktowe rozmiary w połączeniu z wysoką gęstością mocy i energii sprawiają, że jest to idealny wybór do zastosowań C&I. Ponadto rozwiązania C&I od Kehua obejmują falowniki fotowoltaiczne SPI 25K-125K, które można elastycznie konfigurować, aby sprostać specyficznym potrzebom właścicieli instalacji komercyjnych i przemysłowych.

 

 

Rozwiązanie dla gospodarstw domowych

 

Wśród rozwiązań energetycznych dla gospodarstw domowych zaprezentowanych przez Kehua na Targach ENEX znalazł się hybrydowy falownik all-in-one z serii iStoragE. Inwerter ten jest niewielkich rozmiarów, lekki a ponad to został finalistą konkursu IDEA i zdobył nagrody iF za wzornictwo. To innowacyjne urządzenie zostało uznane na całym świecie. Serie domowych falowników PV uzupełniają urządzenia X2, które pozwalają na elastyczne łączenie instalacji fotowoltaiczne z magazynem energii. Dzięki temu, w każdej chwili możliwa jest rozbudowa instalacji fotowoltaicznej o moduły bateryjne.

 

 

Targi ENEX 2024 po raz kolejny potwierdzają, że Kehua będzie kontynuować rozbudowę lokalnego zespołu i inwestować w polski rynek w perspektywie długoterminowej, aby pomóc w rozwoju polskiej branży energii odnawialnej i wspierać zrównoważony rozwój. Jako dostawca magazynów energii BloomberNEF TIER1, Kehua pozostaje zaangażowana w oferowanie zaawansowanych i niezawodnych rozwiązań spełniających zmieniające się potrzeby branży. Dzięki silnemu naciskowi na innowacje i zrównoważony rozwój, Kehua nadal przyczynia się do bardziej zielonej i bezpiecznej przyszłości energetycznej.

O firmie Kehua Digital Energy

Działając w branży technologii konwersji energii od 35 lat, Kehua dąży do bycia czołowym dostawcą rozwiązań PV i ESS na świecie. Firma oferuje szeroką gamę produktów i bogate doświadczenie projektowe w zakresie zintegrowanych usług energetycznych, fotowoltaiki, magazynowania energii, mikrosieci i innych obszarów. Produkty i rozwiązania są wykorzystywane w ponad 100 krajach i regionach na całym świecie.

Do 2022 r. globalna zainstalowana moc fotowoltaiki Kehua przekroczy 31 GW, a zainstalowana moc magazynowania energii przekroczy 6,3 GW / 5,4 GWh. Kehua jest dostawcą inwerterów do magazynowania energii nr 4 na świecie (S&P Commodity Insights 2022) i dostawcą magazynów energii Tier1 (BloombergNEF 2023). W przyszłości Kehua będzie kontynuować swoją działalność jako niezawodny ekspert w dziedzinie fotowoltaiki i systemów magazynowania energii, tworząc czystą energię i angażując się w zapewnienie wszystkim na świecie życia bez CO2.

artykuł sponsorowany