KGHM Polska Miedź kupiła elektrownie fotowoltaiczne od Projekt Solartechnik

1 marca 2024
KGHM Polska Miedź kupiła elektrownie fotowoltaiczne od Projekt Solartechnik

Projekt Solartechnik poinformował o zakończeniu transakcji sprzedaży portfela wybudowanych instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy blisko 50 MW do grupy KGHM Polska Miedź. Wartość transakcji wyniosła ok. 210 mln zł.

29 lutego br. firma KGHM Polska Miedź stała się właścicielem elektrowni słonecznych zlokalizowanych w Głogowie (woj. dolnośląskie), Gniewinie (woj. pomorskie), Korytach (woj. łódzkie). Od października 2023 r. do miedziowej spółki należała już instalacja Żuki
w gminie Turek (woj. wielkopolskie).

Łączna moc zakupionych przez KGHM od Projekt Solartechnik farm PV wraz z usługą ich utrzymania (O&M) to blisko 50 MW. Zakupione przez KGHM farmy fotowoltaiczne zapewnią około dwa proc. pokrycia zapotrzebowania na energię elektryczną w KGHM.

W procesie transakcyjnym sprzedaży portfela ośmiu farm fotowoltaicznych Projekt Solartechnik wspierały firmy: TDJ w obszarze M&A, PwC jako wiodący doradca transakcyjny oraz kancelaria GNZ Legal jako doradca prawny.

Projekt Solartechnik jest częścią Grupy Grenevia, która integruje działalność czterech segmentów biznesowych: fotowoltaiki wielkoskalowej skoncentrowanej w spółce Projekt Solartechnik, systemów bateryjnych dla elektromobilności i magazynów energii w ramach Impact Clean Power Technology, nowoczesnych urządzeń z obszaru automatyki dla przemysłu oraz rozwiązań dla sektora dystrybucji energii na bazie spółki Elgór+Hansen oraz technologii i produktów dla sektora wydobywczego i energetyki wiatrowej w ramach marki FAMUR.

Źródło: PST