Lista 10 największych dostawców PCS w Chinach w 2023 r. opublikowana przez CNESA

22 marca 2024
Lista 10 największych dostawców PCS w Chinach w 2023 r. opublikowana przez CNESA

Niedawno China Energy Storage Alliance (CNESA) opublikowała listę „Dziesięciu największych dostawców PCS w Chinach w 2023 roku”. CNESA jest wiodąca organizacja branżowa w Chinach, zajmująca się promowaniem rozwoju technologii magazynowania energii i jej zastosowań.

Ranking chińskich dostawców PCS w 2023 r. który jest oparty na „CNESA Global Energy Storage Database” oraz na publicznie dostępnych informacjach na temat projektów magazynowania energii zawiera dane dotyczących sprzedaży produktów do magazynowania energii oraz informacje branżowe z rynku chińskiego i globalnego. Ranking uwzględnia także dostawy PCS zarówno na rynku chińskim, jak i zagranicznym.

10 największych dostawców PCS na rynku chińskim w FY2023 (jednostka: MW) Cr.CNESA

 

Dziesięciu największych dostawców PCS na rynku chińskim w 2023 r. to, w kolejności, Kehua, Sineng, Soaring, Sinexcel, Inovance, XJ, CRRC, NR Electric, In-power, Hopewind. Pierwsza pozycja Kehua na chińskim rynku inwerterów do magazynowania energii, dowodzi stabilnej czołowej pozycji firmy Kehua na rynku magazynów energii.

10 największych chińskich dostawców PCS na rynki zagraniczne w FY2023 (jednostka: MW) Cr.CNESA

 

Dziesięciu największych chińskich dostawców PCS pod względem dostaw na rynki zagraniczne (z wyłączeniem Chin) to w kolejności: Sungrow, Kehua, NR Electric, Soaring, Sofar, Kstar, HNAC, Sineng, CRRC, Zhiguang. Pododobnie jak w przypadku rynku chińskiego tak i w globalnym rozdaniu Kehua utrzymuje czołową pozycję dostarczając swoje rozwiązania PCS na całym świecie.

Czołowe pozycje w rankingu CNESA i TIER1 Bloomberg

Według najnowszego raportu BNEF, Kehua została uznana za wiodącego gracza w sektorze rozwiązań do magazynowania energii i jest sklasyfikowana jako dostawca magazynów energii Tier 1. Zestawienie Tier1 podobnie jak w przypadku modułów fotowoltaicznych ma na celu ustanowienie przejrzystego systemu wyróżniania rzetelnych producentów stacjonarnych magazynów energii na rynku, w oparciu o udowodnioną wiarygodność bankową realizowanych projektów. Rozwiązania magazynowania energii i firma Kehua zostały uznane przez BNEF za jedne z najbardziej wiarygodnych, co świadczy o globalnym potwierdzeniu czołowej pozycji Kehua.

Magazyn energii o mocy 200 MW/400 MWh w Guizhou, Chiny

O firmie Kehua Digital Energy

Kehua działa w branży technologii konwersji energii od 35 lat i dąży do bycia czołowym dostawcą rozwiązań PV i ESS na świecie. Firma oferuje szeroką gamę produktów i bogate doświadczenie projektowe w zakresie zintegrowanych usług energetycznych, fotowoltaiki, magazynowania energii, mikrosieci i innych obszarów. Produkty i rozwiązania Kehua są wykorzystywane w ponad 100 krajach i regionach na całym świecie.

Do 2022 r. globalna zainstalowana moc fotowoltaiki Kehua przekroczyła 31 GW, a zainstalowana moc magazynowania energii 6,3 GW / 5,4 GWh. Kehua jest dostawcą inwerterów do magazynowania energii nr 4 na świecie (S&P Commodity Insights 2022) i dostawcą magazynów energii Tier1 (BloombergNEF 2023). W przyszłości Kehua będzie kontynuować swoją działalność jako niezawodny ekspert w dziedzinie fotowoltaiki i systemów magazynowania energii, tworząc czystą energię i angażując się w zapewnienie wszystkim na świecie życia bez CO2.

artykuł sponsorowany