Magazyny energii Energizer® Homepower już wkrótce w Polsce

25 stycznia 2022
Magazyny energii Energizer® Homepower już wkrótce w Polsce

Energomix S.A. została wyłącznym dystrybutorem produktów Energizer® Solar na terenie Polski. Seria produktów Energizer® Solar obejmuje magazyny energii (Energizer® Homepower) oraz falowniki i moduły.

W grudniu 2021 r. Energomix S.A. podpisała umowę z 8 Star Energy, licencjobiorcą Energizer, na mocy, której została wyłącznym dystrybutorem produktów Energizer Solar (magazyny energii, falowniki i panele, a wkrótce również stacje ładowania) w Polsce z możliwością rozszerzenia na pozostałe kraje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Produkty Energizer Homepower doskonale sprawdziły się na rynku australijskim oraz azjatyckim, a teraz będą dostępne w Europie. Energomix S.A. będzie jednym z pierwszych dystrybutorów rozwiązań solarnych tej marki w Europie.

Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z Energizer Solar i widzimy w tym ogromny potencjał rynkowy – powiedział Michał Suska, prezes zarządu Energomix S.A.Aktualnie poszukujemy w Polsce i krajach sąsiednich subdystrybutorów, ale także instalatorów zainteresowanych montażem produktów Energizer. W drugim kwartale br.  zostanie uruchomiony program szkoleń i certyfikacji. W następnym etapie planowany jest rozwój centrum wsparcia technicznego i serwisu, aby ułatwić pracę instalatorom oraz zapewnić najwyższy poziom obsługi dla klientów końcowych – dodaje.

Energizer jest jednym z największych na świecie producentów baterii i przenośnych produktów oświetleniowych. Pod jej szyldem powstała seria produktów Energizer Solar, a w szczególności Energizer Homepower, czyli kompaktowy system do magazynowania energii.

Rozwiązanie Energizer Homepower wyróżnia się przede wszystkim następującymi cechami:

  • Kompleksowy system typu all-in-one (falownik z bateriami w jednym kompaktowym urządzeniu),
  • Podłączenie po stronie AC, a więc kompatybilność ze wszystkimi falownikami – można zastosować w już istniejących instalacjach fotowoltaicznych (brak potrzeby zastosowania falownika hybrydowego),
  • Łatwy i szybki montaż – standardowo zajmuje instalatorom ok. 3 godzin,
  • Pełny monitoring zużycia domowego oraz generacji energii z fotowoltaiki (w jednej aplikacji),
  • Dostęp do kontroli i ustawień magazynu energii z poziomu aplikacji,
  • Łatwa możliwość rozbudowy o dodatkowe jednostki pojemności (od 6,1 kWh do nawet 24,4 kWh pojemności).

Energomix S.A. to firma specjalizująca się w szeroko rozumianym zarządzaniu kosztami energii. Działa od 2010 roku świadcząc swoje usługi zarówno klientom biznesowym, indywidualnym oraz samorządom.

Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika