34 lata doświadczenia czynią nas ekspertem w dziedzinie rozwiązań energetycznych

21 kwietnia 2022
34 lata doświadczenia czynią nas ekspertem w dziedzinie rozwiązań energetycznych

Rozmowa z Angel Lee, dyrektor ds. sprzedaży na Europę w Kehua Data Co.,Ltd.

Jakie obszary biznesowe obejmuje Kehua?

Kehua jest wiodącym światowym ekspertem w dziedzinie technologii elektronicznych z ponad 34-letnim doświadczeniem. Obszary biznesowe obejmują energię odnawialną, centra danych, a także systemy zasilania awaryjnego. Te trzy dziedziny uzupełniają się nawzajem. Działalność w zakresie energii odnawialnej obejmuje fotowoltaikę i systemy magazynowania energii (ESS – ang. Energy Storage System) dla budownictwa mieszkaniowego, sektor komercyjny i przemysłowy (C&I) oraz użyteczności publicznej.

Jaka jest rola fotowoltaiki i magazynowania energii w działalności firmy?
Już w 2017 roku, dzięki opracowanemu programowi działania oraz wizji rozwoju technologii i rynku, Kehua zaczęła wdrażać koncepcję PV + ESS for the Future, czyli przyszłościową koncepcję łączenia fotowoltaiki z systemami magazynowania energii. Najnowocześniejsza technologia i system kontroli jakości produktów podstawowych umożliwiają szybki rozwój firmy. W rankingu IHS Markit w 2021 roku Kehua została uznana za 5. światowego dostawcę falowników hybrydowych do systemów magazynowania energii. W 2021 roku firma znalazła się także w grupie Top 10 marek falowników fotowoltaicznych wykorzystywanych w projektach finansowanych z kredytu terminowego w zestawieniu opracowanym przez Bloomberg.

Co gwarantuje wysoką jakość produktów?
Kehua posiada trzy centra badawczo-rozwojowe, centrum testowe EMC i program danych testowych UL Witness. Zespół R&D Keuha jest kierowany przez czterech starszych ekspertów, którzy otrzymują specjalne dodatki od Rady Państwa. Cały zespół składa się z ponad 1000 inżynierów. Dzięki światowej klasy obiektom Kehua jest w stanie przeprowadzić różne testy w celu zapewnienia jakości produktu, w tym test EMC, test mgły solnej, test wibracji, test wysokiej i niskiej temperatury, test przeciwpyłowy, test żywotności baterii itp. W rezultacie Produkty Kehua nie tylko spełniają wymogi certyfikatów CE, SAA, TÜV, UL i innych certyfikatów dla różnych rynków, lecz także zdobywają uznanie na całym świecie.

Przykład realizacji w Polsce

Co sprawiło, że firma weszła na polski rynek?

Chcemy być częścią rewolucji energetycznej w Polsce. Zawsze staramy się wprowadzać lepsze rozwiązania produktowe na rynek tam, gdzie są one potrzebne. Nowy rynek energii odnawialnej w Polsce rozwija się dynamicznie. Wierzymy, że wysokiej jakości rozwiązania produktowe Kehua przyczynią się do rozwoju tego segmentu w Polsce i pozwolą większej liczbie osób cieszyć się czystą energią.

Co wyróżnia ofertę firmy na tle konkurencji?
Spółka giełdowa Kehua, działająca w branży od 34 lat, jest najbardziej niezawodnym partnerem dla wszystkich kontrahentów i klientów. Firma ma ogromne możliwości badawcze i rozwojowe. Działalność Kehua jest wspierana przez czterech krajowych ekspertów technicznych, posiada także zespół ponad 1000 inżynierów zaangażowanych w badania i rozwój. Dysponuje trzema centrami badawczo-rozwojowymi oraz czołowym w branży centrum testowym EMC. Jako producent może się pochwalić ponad 1000 patentów oraz uzyskaniem ponad 180 standardów branżowych. Centralny system kontroli jakości daje możliwość: kompleksowego zarządzania jakością, kontroli jakości procesu, kontroli jakości procesu wejściowego i testów niezawodności wychodzącej ORT (ang. On-going Reliability Test). Wszystkie te działania służą zapewnieniu jakości produktu końcowego. Kehua gwarantuje elastyczny łańcuch dostaw. Jest to możliwe dzięki pięciu bazom produkcyjnym o łącznej powierzchni produkcyjnej 320 tys. mkw oraz rocznej zdolności produkcyjnej 40 GW. Firmę wyróżnia także system obsługi szybkiego reagowania, w skład którego wchodzi system serwisowy Kehua 3A (Assured, Apropos i Active) o sprawdzonej skuteczności. Posiadamy lokalne centrum serwisowe w Polsce. Poprzez połączenie trybu zdalnego i lokalnego ze wsparciem ze strony najbardziej profesjonalnych ekspertów technicznych jesteśmy w stanie zapewnić klientom najszybszą i najbardziej profesjonalną obsługę.

Jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością?

W dziedzinach PV i ESS jesteśmy jednym z niewielu producentów na świecie z najbardziej kompletną linią produktów obejmującą wszystkie możliwości zastosowań. W Polsce pojawia się coraz więcej naszych mieszkaniowych i komercyjnych rozwiązań fotowoltaicznych. Otrzymujemy także coraz więcej zapytań o najnowsze rozwiązania do przechowywania energii w budynkach mieszkalnych i komercyjnych a także o falownik szeregowy większej mocy dla instalacji
komercyjno-przemysłowych.

Jakie wsparcie mają polscy klienci?
Polskim klientom Kehua zapewnia usługę szybkiego reagowania na każde zapytanie, szkolenia oraz wsparcie techniczne i produktowe. Naszych partnerów biznesowych wspieramy marketingowo, udostępniamy raporty rynkowe, bierzemy udział w konferencjach i targach branżowych, organizujemy pokazy w formie roadshow, jesteśmy także obecni w mediach branżowych.

Co nowego pojawi się w ofercie Kehua w tym roku?
Pod względem rozwiązań produktowych Kehua będzie nadal wprowadzać produkty najbardziej odpowiednie dla polskiego rynku, w tym nowy zintegrowany system mieszkaniowy ESS oraz nową generację falowników łańcuchowych.

 

Dziękuję za rozmowę
Agnieszka Parzych

 

 

KEHUA zaprasza na swoje stoisko Nr 53 w Hali 6

podczas targów Greenpower

25-27 kwietnia, Poznań