Mango Power E – nowy przenośny akumulator w technologii CATL LFP

17 listopada 2022
Mango Power E – nowy przenośny akumulator w technologii CATL LFP

W przeciwieństwie do domowego magazynu energii lub przenośnych generatorów elektrycznych, Mango Power Union to kompleksowe rozwiązanie energetyczne mieszczące się w jednym urządzeniu. Mango Power E ma pojemność baterii 3,5 kWh. Przenośna konstrukcja przypominająca bagaż na kółkach z łatwością przetransportuje odpowiednią ilość energii na biwak, zapewni zasilanie podczas podróży i wycieczek samochodowych, a także prac w przydomowym garażu. W gospodarstwie domowym sprawdzi się jako zapasowe źródło zasilania, zapewni ciągłość pracy podstawowych urządzeń domowych w czasie nieprzewidzianych przerw w dostawie prądu.

Jednostkę podstawową można uzupełnić dodatkową baterią o pojemności także 3,5 kWh. Dwa rozbudowane urządzenia Mango Power E przechowujące energię (urządzenia tego typu często nazywane są w literaturze generatorami elektrycznymi) można bardzo prosto (plug and play) połączyć ze sobą za pomocą akcesoria Socket Pro, uzyskując pojemność 14 kWh. Taki pakiet zintegrowany z domowym obwodem elektrycznym spełnia funkcję domowego magazynu energii. Gdy dwie jednostki o rozszerzonej pojemności zostają połączone, maksymalna moc wyjściowa wyjściowa zestawu wzrasta do 6 kW. Taka moc gwarantuje swobodę i komfort zasilania urządzeń o napięciu 240 V. Akcesorium mSocket Pro jest sprzedawane oddzielnie. Jednostka podstawowa posiada 16 portów wyjściowych i sześć różnych gniazd.

Technologia akumulatorów CALT

Mango Power E wykorzystuje te same ultrawytrzymałe ogniwa akumulatorowe LFP, co najlepsze na świecie pojazdy elektryczne. Ogniwa te ładują się szybciej, działają dłużej i są bardziej niezawodne niż inne tradycyjne ogniwa NCA/NCM. Akumulatory CATL LFP są znacznie bezpieczniejsze i bardziej niezawodne niż tradycyjne akumulatory NCM. W testach termicznych, w których akumulatory muszą pracować na maksimum swoich możliwości, akumulatory NCM wytwarzają do sześciu razy więcej ciepła niż akumulatory LFP. Częściej iskrzą i się zapalają. Dla porównania, akumulatory CATL LFP wydzielają niewielką smużkę dymu przed ponownym ochłodzeniem.

Unikalna technologia samoregeneracji firmy CATL umożliwia pracę akumulatorów przez większą liczbę cykli, ładowanie, rozładowywanie i ponowne ładowanie znacznie większą liczbę razy niż akumulatory konkurencyjnych marek. Akumulatory tego typu posiadają wyższą o 33 kWh/h gęstość mocy od innych technologii. Wraz ze wzrostem gęstości energetycznej zastosowanych akumulatorów CATL LFP do 183 Wh/kg urządzenia Mango Power E są w stanie wytworzyć więcej energii przy tych samych wymiarach i wadze. Akumulatory CATL wytrzymują temperatury od -20 °C do 60 °C, co pozwala na płynną pracę nawet w ekstremalnie niskich temperaturach.

80% w godzinę

Mango Power E można ładować na pięć różnych sposobów – lub w dowolnej kombinacji sposobów – z szybkością od 0 do 80% naładowania w zaledwie 60 min. Aby osiągnąć całkowicie pełne naładowanie, urządzenie potrzebuje zaledwie 1,5 godz. po podłączeniu do gniazdka elektrycznego.

Mango Power APP

Dzięki aplikacji Mango Power można dostosować sposób przechowywania i wykorzystywania energii w swoim magazynie z dowolnego miejsca na Ziemi poprzez łączność internetową. Kontrola pracy, prędkość ładowania, planowanie czasu ładowania w oparciu o zmieniające się koszty energii elektrycznej, ustawienia oszczędzające energię, ustawienia priorytetu ładowania z generatora fotowoltaicznego – to możliwości zdalnego sterowania systemem poprzez aplikację.

Ekologia

Misja firmy Mango Power to dbałość o ekologię. Jesteśmy rewolucyjną marką zajmującą się zieloną energią, której głównym celem jest opracowywanie funkcjonalnych i przystępnych cenowo rozwiązań zasilania domowego.

Każdy pełny cykl ładowania i rozładowania z generatora fotowoltaicznego, którym można naładować Mango Power E, oznacza redukcję emisji CO2 o 0,79 kg. Odpowiada to ilości CO2 wychwytywanego przez 48 drzew w ciągu dnia. Im więcej energii słonecznej przechowuje się w akumulatorze, gdy w czasie bieżącym jest ona niedostępna, tym działanie staje się bardziej ekologiczne. Mango Power deklaruje podejmowanies aktywnych działań w tworzeniu bardziej ekologicznego systemu energetycznego.

Źródło: Mango Power                                                                  Zaprenumeruj Magazyn Fotowoltaika